مزایا و اهمیت پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی

پوکه معدنی همان طور که از نام آن مشخص است ماده ای اسفنجی و سبک می باشد. این پوکه از سرد شدن گدازه های آتشفشان به وجود می آید. برای خروج این محصول با ارزش نیاز به علم بوده و باید به صورت صحیح آن را استخراج کرد. از این رو معادن متعددی برای این کار تاسیس شد تا این پوکه به صورت صحیح و اصولی استخراج و آماده استفاده شوند.

ویژگی های پوکه معدنی

 • چگالی کم
 • خنثی بودن
 • رسانایی ضعیف
 • قابلیت جذب و مقاومت بالا
 • سختی کم

مزایا و اهمیت پوکه معدنی

اهمیت و مزایای پوکه معدنی بر کسی پوشیده نمی باشد. امروزه ساختمان سازی ها رو به استفاده از مصالح سبک آورده و تمام سعی خود را می کنند تا از مصالحی استفاده کنند که سبک بوده و وزن کلی ساختمان را کاهش دهد. به همین دلیل استفاده از پوکه های معدنی بسیار رواج پیدا کرده است. از دیگر مزایای این پوکه ها به شرح زیر می باشد:

 • دانسته کم
 • هزینه کم
 • سازگاری با حرارت
 • مقاومت در برابر رطوبت، آتش سوزی و حیوانات موزی
 • کیفیت عایق بندی صوتی و حرارتی


پومیس ها تا 1000 درجه سانتی گراد در مقابل حرارت از خود مقاوم نشان می دهد. در صنایع ریخته گری و ذوب فلز به عنوان سرباره گیر بسیار مناسب است. اسیدها و مواد شیمیایی بر آن بی اثر هستند. پوکه های معدنی به دلیل قدرت جذب و نگهداری بالا و تخلخل زیاد از این محصول در تهیه خاک مخصوص جهت پرورش گل و گیاه به کار برده می شود.

پومیس چیست؟

در واقع پومیس همان نام علمی پوکه معدنی می باشد. پومیس ها یا پوکه های معدنی حاصل فعالیت های آتشفشانی بوده که کاربردهای بسیار فراوانی دارند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. در صورت نیاز به خرید انواع پوکه معدنی با ما در ارتباط باشید.

پامیس چیست؟

در اصل می توان گفت که پامیس نیز همان پومیس و یا پوکه معدنی هستند که در دل آتشفشان موجود بوده و از آن در مکان های بسیاری کاربرد دارد. برخی از افراد این پوکه معدنی را پامیس و برخی نیز پومیس تلفظ می کنند.

سنگ اسکوریا چیست؟

سنگ اسکوریا در واقع نوعی پوکه معدنی شمرده می شود که به رنگ قهوه ای روشن و سیاه و یا در دیگر موارد در رنگ های روشن تر موجود می باشد.
این سنگ نوعی سنگ آذرین بوده که داخل آن حفره های زیادی وجود دارد. وزن این سنگ ها نیز همانند پوکه های معدنی پایین است و از آن جا که در معادن گوناگون به دست می آید از وزن های مختلفی برخوردار است.  هنگامی که آتشفشان فعال می شود، گازهای موجود در ماگماها و مواد مذاب آتشفشان ها به سرعت از آن ها خارج می شوند و سنگ هایی متخلخل را تشکیل می دهند.

پوکه معدنی سفید چیست؟

پوکه های معدنی سفید یکی از سنگ های رایج در فعالیت های آتشفشانی می باشد. این پوکه ها به رنگ خاکستری روشن مایل یه سفید است. این محصول در مقایسه با دیگر پوکه ها وزن سبک تری دارند. پوکه معدنی قروه در مجموعه معدن داران کیمیا موجود و قابل خریداری می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

پوکه معدنی
مزایا و اهمیت پوکه معدنی چیست؟

انواع پوکه معدنی

پوکه معدنی ماسه ای

پوکه های معدنی ماسه ای به دلیل وجود دانه های بسیار ریز با عنوان پوکه های معدنی ماسه ای نیز شناخته می شوند. ابعاد این محصول با یکدیگر متفاوت بوده که کیفیت این محصول با توجه به ابعاد این دانه ها تعیین می شود.

پوکه معدنی عدسی

پوکه های معدنی در ابعاد و اندازه های عدس بوده و به همین دلیل به آن پوکه عدسی می گویند. این پوکه ها با توجه به دانه ها متفاوت می باشد. همچنین از این دانه ها در شیب بندی یا کفسازی و یا بلوک سازی ساختمان به کار برده می شود.

پوکه معدنی فندقی

این پوکه ها با توجه به نوع کاربرد متفاوت می باشد. پوکه های فندقی کاربردهای زیادی داشته و اکثرا در کشاورزی و شیب بندی مورد استفاده قرار می گیرد. پوکه قروه با مناسب ترین قیمت در مجموعه معدن داران کیمیا موجود و قابل خریداری می باشد. در صورت نیاز به خرید انواع پوکه قروه با ما در تماس باشید.

پوکه معدنی مخلوط

پوکه های معدنی مخلوط همان گونه که از نام آن پیداست از ترکیب دو نوع سایز تشکیل شده است به همین علت در این پوکه ها سایزهای مختلفی دیده می شود.

وزن مخصوص پوکه معدنی

همان طور که در بالا عنوان کردیم، در پوکه های معدنی حفرات بیضی و یا مدور شکلی موجود می باشد که ویسکوزیته بسیار کمی دارد و به همین دلیل در آب شناور می شود و پس از گذشت مدت زمان زیادی سنگ اشباع گشته و در آب فرو می رود.

قیمت پوکه معدنی

همان طور که گفتیم پوکه های معدنی تخلخل های مختلفی داشته که کیفیت محصول را تعیین می کند به همین دلیل قیمت ثابتی را نمی توان برای این محصول تعیین کرد. از جمله عوامل دیگری که بر روی هزینه پوکه معدنی دارد می توان به ابعاد این محصول، نوع سنگ و … اشاره کرد.

خرید پوکه معدنی

در هنگام خرید پوکه معدنی ابتدا باید نوع کاربرد مورد نظر خود را در نظر گرفته و بر اساس آن پوکه ای مناسب را خریداری نمایید. بهتر است پیش از خرید این محصول با انواع آن آشنا شده و سپس با یک متخصص مشورت کنید تا محصولی مناسب را خریداری کنید.

کاربرد پوکه معدنی

 • از پوکه های معدنی در شیب بندی ساختمان استفاده می شود.
 • برای کفسازی ساختمان این محصول به کار برده می شود.
 • این محصول وزن سبکی داشته و از آن در ساختمان سازی ها استفاده می شود.
 • از جمله اصلی ترین کاربردهای این محصول در سبک سازی ساختمان می باشد.
 • همچنین این پوکه ها در صنعت تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای عایق بندی ساختمان این محصول کاربرد دارد.
 • از پوکه های معدنی در صنعت کشاورزی استفاده می شود.
 • در مکان های پر سر و صدا مانند موتورخانه ها این پوکه ها به عنوان عایق صدا استفاده می شود.
 • از این محصول در ساخت آب نماها استفاده می گردد.

کاربرد پوکه معدنی در صنعت

پوکه های معدنی در صنعت نیز مورد استفاده قرار گرفته و از آن برای ساخت لوازم بهداشتی به کار برده می شود. از این محصول می توان در ساخت انواع پودرهای شونیده، خمیر دندان، برخی از کرم ها و … استفاده کرد. خواص پوکه معدنی یکی از مقالات مهم سایت معدن داران کیمیا می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را برای آشنایی بیشتر مطالعه کنید.

آشنایی بیشتر با پوکه معدنی

پوکه معدنی از ترکیباتی پیرو کلاسیک با ساختار کریستالی و همراه دیواره‌های بسیار نازک از سنگ آذرین آتشفشانی تشکیل شده است که به طور معمول عنصر سیلیسوم بیشترین سهم را در تشکیل آن دارد. این سنگ معدنی در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود که نوع گدازه آتشفشانی و همچنین عناصر موجود در آن برای تعیین رنگ آن اهمیت بسیاری دارد.

در حال حاضر در بازار پوکه معدنی با رنگ‌های سفید، کرم، آبی یا خاکستری، تا سبز قهوه‌ای یا سیاه عرضه می‌شوند که هرکدام از آنها کاربرد منحصربه‌فردی دارند. وزن مخصوص پوکه معدنی بسیار پایین است و معمولاً در مناطق بالای گدازه‌های سیکلیک به وجود می‌آید. وزن مخصوص پوکه برابر با g/cm2 0.25 برآورد شده است و ۹۰ درصد آن را تخلخل تشکیل می‌دهد که باعث می‌شود در لحظات ابتدایی بر روی آب شناور باقی بماند.

درجه حرارت، میزان سیلیسیوم موجود در ساختار، میزان حباب و گازهای تشکیل شده، روند سرد شدن، وجود عناصر مختلف در محل تشکیل و همچنین در محل سرد شدن و در نهایت نحوه برداشت از معدن مواردی هستند که شکل ظاهری و اندازه پوکه معدنی را تغییر می‌دهند. به عنوان مثال، وجود عناصر مختلف باعث می‌شود که منشأ طبیعی پوکه تغییر کرده و در نتیجه رنگ آن نیز متفاوت باشد. سرعت سرد شدن و درجه حرارت باعث می‌شود که اندازه حباب‌های تشکیل شده درون ماده اولیه متفاوت بوده و در نهایت تخلخل پوکه تغییر کند.

نحوه برداشت از معدن که بیشتر به شرکت تولیدکننده پوکه بستگی دارد، نوع آن را از لحاظ تجاری تعیین می‌کند که در بخش‌های بعدی به آنها بیشتر خواهیم پرداخت. یکی دیگراز پوکه معدنی های معروف ، پوکه معدنی قروه می باشد که در زیر تعریف می نماییم:

پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه یکی از بهترین پوکه های موجود در دل آتشفشان می باشد. این پوکه ها پس از خروج از آتشفشان به سرعت سرد شده و گازهای موجود در آن از این سنگ ها خارج می شوند و حفره های موجود در این پوکه ها نیز به دلیل خروج همین گازها می باشد. هر چه تخلخل این محصولات بیشتر باشد، کیفیت این محصول نیز افزایش می یابد.

انواع پوکه معدنی
انواع پوکه معدنی

نحوه استخراج پوکه معدنی

نوع معدن تاثیر زیادی بر روی کیفیت این محصول دارد به همین دلیل باید در انتخاب معدن دقت زیادی نمایید. در مرحله بعدی باید نوع پوکه را مورد بررسی قرار داده تا از کیفیت این پوکه مطمین شوید. برای استخراج این پوکه ها نیازی به ابزاری از جمله دستگاه سنگ تراش، دستگاه حفار کابل دار، بولدوزهای پوکه و … می باشد. همچنین برای حمل این پوکه ها باید از کامیون استفاده کنید. برای اطلاع از منابع پوکه معدنی پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به منابع پوکه معدنی را در سایت معدن داران کیمیا مطالعه نمایید.

قیمت پوکه معدنی

پوکه های معدنی قروه در کیفیت و میزان تخلخل با یکدیگر متفاوت می باشد و به همین دلیل نمی توان قیمت ثابتی را برای آن ها تعیین کرد. پیش از خرید این محصول ابتدا باید هدف خود را از خرید این محصول مشخص کنید. به عنوان مثال در صورتی که قصد خرید این محصول را برای آکواریوم خود دارید نیاز به پرداخت هزینه های زیادی نبوده و شما می توانید محصولی با قیمت و کیفیت مناسب را خریداری نمایید ولی در صنعت ساختمان سازی نیاز به پوکه ای باکیفیت می باشد.

خرید پوکه معدنی

در هنگام خرید پوکه های معدنی باید به کیفیت و میزان تخلخل محصول دقت زیادی نمایید. به همین دلیل پیش از اقدام به خرید باید هدف خود را از خرید این محصول مشخص کرده و با انواع پوکه ها آشنا شوید.

تخلخل چیست؟

در صورتی که به شکل پوکه های معدنی دقت کرده باشید، حفره های متعددی را در آن مشاهده خواهید کرد. در واقع این حفره ها همان تخلخل موجود در این محصول می باشد که تعیین کننده کیفیت این محصول است. گدازه های آتشفشانی هنگام خروج حباب هایی از گاز درون خود دارند که پس از خروج سریعا از سنگ ها خارج می شوند و باعث به وجو آمدن حفره در این پوکه ها می شود. عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی از مقالات مهم و مفید سایت معدن داران کیمیا می باشد که برای اطلاع از عوامل موثر بر قیمت پوکه معدنی پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه نمایید.

پوکه معدنی نحوه درست شدن آن

پوکه معدنی در نتیجه فوران آتشفشان تشکیل می شود، اما فوران هایی که باعث ایجاد این سنگ سفید یا خاکستری روشن می شوند به مراتب خشن تر و منفجره تر از آنهایی هستند که سنگ های دیگر آتشنشانی ایجاد می کنند. وقتی فوران های شدیدی اتفاق می افتد، به طور کلی علاوه بر تشکیل ماگمایی که ناشی از تجمع عظیم فشار گاز رخ میدهد. وقتی ماگما به سطح زمین نفوذ می کند و به گدازه تبدیل می شود، تغییر فشار باعث می شود که گازی، که در هنگام تشکیل سنگ اسکوریا حل نشده است.

به سطح حباب زده و یک قسمت تقریبا کف دار و کف مانند به سمت گدازه ها ایجاد کند. وقتی سرانجام این جریانهای نامرتب خنک شوند، آنچه در سطح گدازه قرار میگیرد پوکه است. پوکه هنگامی که روی آب شناور است اندازه یک لیوان متوسط آب به خود جذب میکند و بعد از آن دذر آب غرق میشود و این نوع سنگهای متخلخل به مدتی در روی آب شناور هستند. پوکه سنگی طبیعی است که کاربردهای بسیاری دارد. این نوع سنگ هم بصورت تکه های بزرگ و هم بصورت پودر میفروشند. در حالی که بیشترین کاربرد پوکه در جهان در مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین به طور گسترده ای به عنوان ساینده در تمیز کردن لوازم هم برای استفاده شخصی و هم برای استفاده در خانه استفاده می شود.

نحوه تشکیل پوکه معدنی

پوکه، سنگ آتشفشانی است که هنگام پرتاب گدازه با مقدار آب و گاز زیاد از آتشفشان تولید می شود. این ماده معدنی سبک و سنگی در نتیجه خنک سازی و سخت شدن گدازه ایجاد می شود. سنگ های پوکه با حباب های کوچک گاز پر شده اند. گدازه ای که سریعتر سفت می شود منجر به تشکیل شیشه های آتشفشانی به جای پوکه می شود. پوکه معمولاً کم رنگ، حاوی سیلیس زیاد و آهن و منیزیم کمی است. پوکه به اندازه کافی سبک است که روی آب شناور است اما با غرقاب شدن غرق می شود. اصطلاح “پوکه” معمولاً به سنگهای بزرگ پوکه اطلاق می شود. pumicite یک نسخه خاکستری دانه ریز پوکه است که در حضور سطوح بالاتر گاز تشکیل می شود.

پوکه معدنی در چه مواردی استفاده میشود

تقریباً سه چهارم کل پوکه که سالانه تولید می شود، در مصالح ساختمانی سبک مانند بلوک بتونی و بتن استفاده می شود. از پودر پوکه باقیمانده در باغبانی، محوطه سازی و ساخت ساینده استفاده می شود، از پوکه برای آسیاب و صیقل دادن شیشه برای تلویزیون و همچنین تمیز کردن و تهیه فلز روی صفحه مدار استفاده می شود. خمیرهای تمیزکننده دندان اغلب حاوی کمی از پوکه هستند.

از پوکه به عنوان ساینده در صابون ها و پاک کننده ها استفاده می شود. این ماده یکی از نرم ترین ساینده های روی زمین محسوب می شود. استفاده از پوکه بر روی بدن بی خطر است زیرا ماده معدنی طبیعی است و غیر سمی است. می تواند برای از بین بردن آلودگی، چروک و همچنین برای لایه برداری پوست استفاده شود. پوکه همچنین به شکل سنگ طبیعی خود برای سایش پینه ها و از بین بردن پوست مرده پا و دست استفاده می شود. نحوه استخراج پوکه معدنی از مقالات مهم سایت معدن داران کیمیا می باشد که برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید.

خرید پوکه معدنی
خرید پوکه معدنی

کدام شهرها و کشورهای جهان پوکه تولید میکنند

پوکه بیشتر در مناطقی که دارای میدان های آتشفشانی هستند یافت می شود، زیرا نوعی سنگ آتشفشانی است. در حال حاضر، پنجاه کشور در سراسر جهان پوکه را تولید می کنند. بزرگترین تولید کننده پوکه جهان ایتالیا است و پس از آن شیلی، یونان، ترکیه، ایالات متحده و اسپانیا قرار دارند. در آمریكا، بیشتر پوكه های مورد استفاده برای تولید از آریزونا، كالیفرنیا، اورگان و نیومكزیكو به بازار می آیند.
در ایران کدام شهرها پوکه تولید میشود:

در ایران شهرهای زیادی معادن تولید پوکه وجود دارد از جمله: 

 • اراک، محلات، گلپایگان، خمین،
 • عسلویه ( کنگان )
 • زاهدان، چابهار
 • لرستان، درود، ازنا، الیگودرز، پلدختر،
 • شمال رامسر، رشت ،قائم شهر، ساری ،
 • ایلام
 • اهواز، مسجد سلیمان دزفول ، ایذه ، آبادان، سربندر
 • یاسوج 
 • فارس
 • گرمسار، دامغان
 • گرگان
 • زنجان
 • قزوین

تولید پوکه و پودر آن در آمریکا

پوکه به دو صورت سنگ و پودر پوکه تولید می شود. “Pumicite” نامی است که به پوکه بسیار ریز دانه (با قطر کمتر از 4 میلی متر تا اندازه های زیر میلی متر) گفته می شود. این کلمه را می توان مترادف با “خاکستر آتشفشانی” استفاده کرد. این ماده از ذخایر خاکستر آتشفشانی استخراج می شود، یا می تواند با خرد کردن پوکه سنگ تولید شود. در سال ۲۰۱۱ حدود ۵۰۰۰۰۰ تن پوکه و پودر پوکه در ایالات متحده استخراج شده است. ارزش کل این پوکه در حدود ۱۱۲۰۰۰۰۰۰ دلار یا به طور متوسط حدود ۲۳ دلار در هر تن در معدن بود. ایالات تولید کننده سنگ پوکه:

 • اوراگان
 • نوادا
 • آریزونا
 • کالیفرنیا
 • نیومکزیکو
 • کانزاس

تمام تولیدات پوکه در ایالات متحده در غرب رودخانه می سی سی پی انجام می شود. در سال ۲۰۱۱ ، بیشتر پوکه های مصرفی در شرق ایالات متحده از یونان وارد شده بود. در شرق ایالات متحده، سنگدانه منبسط شده، تولید شده توسط انواع خاصی از شیل در شرایط کنترل شده، به عنوان جایگزینی برای پوکه در مصالح سنگین، باغبانی و محوطه سازی استفاده می شود. برای استعلام قیمت پوکه معدنی کیسه ای با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید.

کاربرد پوکه معدنی در صنایع و کارها

از پوکه معدنی میتوانیم در خیلی از صنایع و کارها استفاده کنید. ما در ادامه مقاله قصد داریم کاربردهای پوکه معدنی را در صنایع مختلف برای شما توضیح بدهیم.

 • در صنعت کشاورزی(پای گلدان، گلخانه ها)
 • در بیشتر پروژه های ساختمانی و عمرانی از پوکه معدنی مورد استفاده قرار میگیرد
 • برای تصفیه خانه های آب و فاضلاب
 • ساخت سدهای آبی و هتل
 • محصولات پزشکی و آرایشی
 • صنعت نساجی و پارچه سازی
 • آکواریوم
 • آبنماها

نحوه خرید پوکه معدنی

شما میتوانید برای خرید پوکه با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید این نکته را هم بگوییم که خرید پوکه به صورت فله ای است. در حقیقت شما به میزان حجمی از پوکه معدنی که مورد نیاز شما میباشد را باید به نمایندگی فروش ما اعلام می کنید. این مسئله را هم نباید فراموش کرد که باید نوع پوکه را به نمایندگی فروش اطلاع رسانی کنید. قیمت هر پوکه ی معدنی در هر شرکت و نمایندگی هر معدن فرق میکند. مثلاً قیمت یک تن پوکه عدسی با یک تن پوکه نخودی متفاوت است. معدن داران کیمیا مرکز فروش اینترنتی پوکه معدنی در کشور می باشد. برای خرید پوکه معدنی با ما در تماس باشید.

پوکه معدنی چیست؟ چگونه و در کجا استفاده می شود؟ در کجا فروخته می شود؟

پوکه معدنی که به سنگ پاشنه پا نیز معروف است در بین مردم سنگ پینه نامیده می شود. از نظر سلامت پا به سنگی معروف است که بوی بد ناشی از پوشیدن کفش نامناسب در طولانی مدت را از بین می برد و تشکیل کالوس پاشنه را از بین می برد. اگر شما می خواهید در مورد سنگ پوکه معدنی اطلاعاتی بیشتری کسب کنید حتما تا آخر مقاله ما را همراهی کنید. 

برخلاف آنچه تصور می شود سنگ پوکه در لاتین به عنوان pumicite یا پومسیت شناخته می شود نه سنگ . پوکه به عنوان یک نوع سنگ معدنی سبک شناخته می شود که در اثر فوران گدازه های آتشفشانی بصورت متخلخل و منجمد تشکیل شده است. پوکه که به دلیل خنک شدن ناگهانی این سنگ و آزاد شدن گاز داخل آن یک ساختار متخلخل منحصر به فرد ایجاد می کند. این سنگ به نامهای زیادی نامگذاری شده است.

سنگ پومیس چیست؟

سنگ پوکه آب را جذب نمی کند و یک سنگ بهداشتی است . این سنگ به از بین بردن بوهای بد پا به شما کمک می کند. این سنگ اولین بار در سال ۱۸۰۰ در ایالات متحده یافت شد، در حالی که تولید سنگ پوکه در ایران از سال ۱۹۸۸ آغاز شد. سنگ پوکه در شهرهایی مانند اهواز، اصفهان، بوشهر، لرستان در کشورمان تولید می شود. برای استعلام قیمت پوکه قروه با مجموعه معدن داران کیمیا در ارتباط باشید.

چگونه از سنگ پومیس استفاده کنیم؟

این سنگ آتشفشانی که به پوکه معدنی نیز معروف است و همچنین به نام سنگ پاشنه ، سنگ کالوس شناخته میشود برای از بین بردن پوست مرده پاشنه پا آن را با حرکات دایره ای روی ناحیه ای مورد نظر بمالونید. کافی است ناحیه مورد نظر را به مدت ۳۰ تا ۳۵ ثانیه مالش دهید. پس از پایان برنامه می توانید پاهای خود را بشویید و خشک کنید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

سنگ پوکه سنگ طبیعی است که برای از بین بردن ترکهای پاشنه پا و از بین بردن پوست مرده روی پاهای شما هنگام انجام پدیکور استفاده می شود. از این سنگ برای از بین بردن پینه های دست، بازو یا آرنج نیز استفاده می شود. به غیر از موارد بهداشتی به طور کلی در صنعت ساختمان سازی ، لوازم التحریر و منسوجات استفاده می شود.

پوکه معدنی در کجا استفاده می شود؟

 • علاوه بر تمیز کردن پاشنه پا ، از سنگ پوسته برای مدل دادن به شلوار جین نیز استفاده می شود
 • در تولید صابون های مایع 
 • ساخت پاک کن
 • برای ساختن محصولات لایه بردار مورد استفاده در زمینه های آرایشی صورت
 • به عنوان مواد حمل و نقل در جاده های پوشیده از برف در ماه های سرد زمستان 
 • در ساخت لاستیک 
 • به عنوان فلز پرکننده در رسهای سرامیکی استفاده می شود.
 • از سنگ پوکه می توان برای از بین بردن موهای زائد بدن نیز استفاده کرد. 
 • یکی دیگر از موارد استفاده از پوکه معدنی، پاک کردن لکه های کوچک روی لباس است. آنچه شما باید انجام دهید لباس های لکه دار خود را روی یک سطح صاف قرار دهید و سنگ پوکه را به آرامی روی لکه بمالید.
قیمت پوکه معدنی
قیمت پوکه معدنی

می توانیم از سنگ پومیس در موارد زیر استفاده کنیم؟

برای از بین بردن پرز ژاکت ها

بعد از روزها استفاده در ماه های زمستان ، ممکن است متوجه شوید که برخی از ژاکت های مورد علاقه شما شروع به پر شدن کرده اند. این زمانی است که الیاف باز می شوند و انتهای آن شل می شود و روی سطح ژاکت های شما توپ ایجاد می کند. سطح نرم و متخلخل موجود در سنگ پوکه برای از بین بردن این توده ها و پرزها از لباس ایده آل است. با مالیدن آرام این سنگ بر روی پرزها می توانید ژاکت های خود را بازیابی کنید.

تمیز کردن بدون دردسر با اجاق گاز با استفاده از سنگ پوکه:

سنگ پوکه نرم می تواند از بیشتر اسفنج های ظرفشویی مفید باشد. می توانید چربی موجود بر روی اجاق گاز خود را حتی بدون استفاده از مواد شیمیایی تمیز کنید. با این حال اگر فکر نمی کنید بدون مایع تمیز نشود، می توانید از شوینده با این سنگ استفاده کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مطمئن شوید پوکه مرطوب است.

برای تمیز کردن بقایای کاسه توالت خود می توانید از سنگ پوکه (نه از نوعی که در بدن استفاده می شود) استفاده کنید. بعد از شستن لکه ها با استفاده از پوکه معدنی میتوانید کاسه توالت را با مسواک تمیز کنید. برای خلاص شدن از مناطق به خصوص لکه های کثیف می توانید از پوکه با تمیز کننده معمولی حمام استفاده کنید. در صورت نیاز به اطلاع از قیمت پوکه عدسی برای بلوک با مجموعه معدن داران کیمیا در ارتباط باشید.

باعث تقویت خاک گیاهان می شود.

بیشتر باغبانان برای بهتر شدن کیفیت خاک از پوکه معدنی استفاده میکنند . افزودن پوکه به خاک کمک می کند تا آب را در خود نگه دارد و ساختار متخلخل پوکه مواد مغذی ضروری برای رشد گیاه را حفظ می کند. تکه های کوچک پوکه را در چهار طرف خاک قرار دهید یا سنگهای پوکه کوچکتر را مستقیماً به خاک اضافه کنید. به عنوان مثال ، آن را بالای زمین در گیاهان گلدانی یا تراریوم قرار می دهند.

حذف مو های زائد بدون درد

 • محل را با آب ولرم بشویید تا سلول های مرده پوست از بین برود و موها نرم شوند.
 • پوست خود را به آرامی خشک کنید.
 • سنگ را با حرکت دورانی به آرامی روی موها فشار دهید تا موها ریخته شوند.
 • آن را به خوبی مرطوب نگه دارید.
 • هر چند روز یکبار این کار را تکرار کنید تا همه موها از بین بروند

پوست مرده را از بین ببرید

برای نرم شدن پوست سفت و سخت می توانید از سنگ پوکه مرطوب استفاده کنید. همچنین می توانید پوست اضافی اطراف ناخن و آرنج خود را به آرامی از بین ببرید. پس از مرطوب کردن محل مورد استفاده و سنگ پوکه ، سنگ را به آرامی روی پوست مرده بمالید. سپس بشویید و مرطوب کنید. علاوه بر این ،برای خلاص شدن از پینه ، می توانید ۵ دقیقه در آب گرم خیس بخورید و سپس به آرامی با سنگ پوکه مسواک بزنید. مرطوب کردن را فراموش نکنید.

آن را به سنگ معطر تبدیل کنید.

روغن های اساسی عطر و بویی دلپذیر را در خانه ایجاد می کنند. این سنگ آتشفشانی که از خلأهای هوایی بیشماری پر شده است، برای گرم کردن روغنهای اساسی و آزادسازی آهسته آنها در هوا ایده آل است. روغنهای اساسی را بگیرید و روی سنگ پوکه بزنید. با استفاده از پایه یا کیف می توانید آن را در هر جای اتاق خود قرار دهید یا آن را آویزان کنید. در صورت نیاز دوباره سنگ را از روغن پر کنید و در تمام طول سال بوی خوبی از منزل بگیرید. برای استعلام قیمت پوکه شیب بندی با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید.

همچنین علاوه بر این مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم

 • در تولید صابون های مایع مانند صابون اسطوخودوس 
 • در پاک کنهای ساخته شده برای پاک کردن مداد 
 • در تولید محصولات لایه بردار مورد استفاده برای صورت 
 • به عنوان یک محصول پرداخت 
 • به عنوان مواد حمل و نقل در جاده های پوشیده از برف استفاده میشود

کجا می توان پوکه معدنی را پیدا کرد؟

پوکه امروزه کاربرد فراوانی و بیشماری چه از نظر بهداشتی و چه از نظر زیست محیطی دارد میتوانید از آن در بسیاری از صنعت ها استفاده کرد. در ایران شهرهای زیادی هستند دارای کارخانه های تولید پوکه هستند. تمام پوکه های تولید شده در ایران از معادن روباز

 • اراک، محلات، گلپایگان، خمین
 • عسلویه ( کنگان )
 • زاهدان، چابهار
 • درود، ازنا ، الیگودرز، پلدختر
 • رامسر، رشت، شمال
 • قائم شهر، ساری،
 • ایلام
 • اهواز، مسجد سلیمان
 • دزفول، ایذه، آبادان، سربندر
 • یاسوج، فارس
 • گرمسار، دامغان
 • گرگان، زنجان، قزوین استخراج میشوند

در کشور ما شهرهایی زیادی هستند که دارای معادن پوکه هستند. شما میتوانید برای سفارش پوکه مورد نیاز با کارشناسان بخش فروش کارخانه تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

مزایا و اهمیت پوکه معدنی چیست؟

در این مقاله از سایت معدن داران کیمیا به بررسی کامل مزایا و اهمیت پوکه معدنی پرداخته ایم با ما همراه باشید.

قیمت پوکه معدنی چقدر می باشد؟

برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.