قیمت و فروش سنگ پا

سنگ پا یکی از قسمت‌های جدا نشدنی در حمام‌های سنتی و قدیمی بوده که در سالیان اخیر مجدداً استفاده از آن رواج یافته است. شاید در سالیان گذشته و دراوایل استفاده از این وسیله، توجیه پزشکی برای آن وجود نداشت و فرد با توجه به مشکلاتی که در پای خود مانند ترک پا داشت و پس از استفاده از آن احساس راحتی می‌کرد، به استفاده از سنگ پا روی می‌آوردند. از طرف دیگر، مطابق با طب سنتی استفاده از این سنگ معدنی باعث می‌شود که جریان خون در قسمتهای مختلف پا به جریان افتاده و به رفع خستگی کمک می‌کرد.

اما با پیشرفت علم و فراگیر شدن رسانه‌های مختلف، به مرور زمان مردم به منشاء سنگ پا و نحوه تولید آن مطلع شده و پزشکان نیز به بررسی خواص پزشکی آن پرداختند. در این تحقیقات مشخص شد که متخلخل بودن سنگ‌های آذرین و پوکه‌های معدنی باعث می‌شود که در اثر سایش پوست مرده از بین رفته و یک جریان خون تازه در پوست پا احساس شود. به همین دلیل با توجه به توضیحات پزشکی، افراد بیشتری به استفاده از سنگ پا روی آوردند.

در این مطلب ضمن معرفی سنگ پا و منشأ طبیعی آن، به برخی از کاربردهای آن نیز خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

pumice-stone،سنگ پا
pumice-stone،سنگ پا

 سنگ پا چیست؟

سنگ پا یک سنگ آتشفشانی و آذرین است که در اثر خروج گدازه‌های آتشفشانی و سرد شدن سریع آنها به وجود می‌آید. در جریان تولید گدازه و حرارت بالای آن، بیشترین مواد موجود در آن به طور کامل سوخته و تبدیل به گاز می‌شود. زمانی که این گدازه‌های آتشفشانی به هوای آزاد رسیده به سرعت این گازها از درون آن خارج می‌شوند و برخی نیز محبوس می‌ماند. به همین دلیل شاهد هستیم که در پوکه‌های معدنی و به عبارت دیگر در سنگ پا خلل و فرج زیادی دیده می‌شود که ناشی از وجود همین گازها است.

البته از برخی دیگر از کانیهای معدنی که ساختاری شبیه به پوکه معدنی دارند نیز به عنوان سنگ پا استفاده می‌شود، اما اصلی‌ترین ماده مورد استفاده به عنوان سنگ پا یا پونس همین پوکه‌های معدنی هستند که در شهرهای مختلفی از جمله قروه یافت می‌شود. قروه بهترین پوکه‌های معدنی در ایران را دارد و به بسیاری از دیگر شهرها ارسال می‌کند.

 کاربردهای سنگ پا

همانطور که در مطالب قبلی (پوکه معدنی چیست) عنوان شد، استفاده از پوکه معدنی به برخی از حوزه‌های پزشکی از جمله پوست نیز کشیده شده است. این ماده معدنی به دلیل برخورداری از خصوصیات به ویژه تخلخل زیاد به راحتی می‌تواند سطوح مختلف از جمله پوست را سائیده و قسمتهای مرده آن را جدا کند.

سنگ پا نمونه‌ای از کاربرد پزشکی پوکه معدنی قروه است. در بررسی‌های پزشکی مشخص شد که همزمان با استفاده از پوکه معدنی یا همان سنگ پا، علاوه بر اینکه قسمت‌های مرده پوست جدا می‌شوند، آلودگی‌ها  و سایر منشاهای ایجاد مشکل در پا نیز از بین رفته و پوست به حالت اولیه خود برمیگردد. در ضمن وجود جریان خون در این منطقه باعث می‌شود که بازسازی پوست به شکل بهتری انجام شود.

ضمن اینکه در طب سنتی پاشنه پا به عنوان محل ذخیره شدن بسیاری از مواد مضر بدن شناخته می‌شود که در استفاده از سنگ پا می‌توان به دفع آنها کمک کرد.

البته از پوکه معدنی قروه می‌توان در کاربردهای پزشکی دیگری نیز استفاده کرد که در مطالب بعدی به آنها بیشتر پرداخت خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه سفارش پوکه معدنی قروه با ما در تماس باشید.

خواص سنگ پا برای سلامتی پوست و نحوه استفاده از آن

سنگ پا سنگی است که پوست سخت، خشک و سلولهای مرده پوست را از روی پاها، آرنج ها یا زانوها جدا می کند. استفاده منظم از سنگ پا در هفته دو تا سه بار باعث بهبود ظاهر پوست می شود، همچنین باعث رفع ناراحتی ناشی از پینه می شود. از سنگ پا به آرامی بر روی پوست خود استفاده کنید و صبور باشید اما مداوم باشید. تجمع زیاد پوست سفت و چرم ممکن است به چندین روش درمانی نیاز داشته باشد.
یک وان کم عمق را با آب گرم و صابون پر کنید، سپس دست یا کف پا خود را به مدت پنج تا 10 دقیقه خیس کنید تا پوست نرم شود. در صورت تمایل دو تا سه قطره روغن زیتون برای نرم و مرطوب شدن بیشتر پوست خود به آب اضافه کنید.
سنگ پا را در آب گرم و صابونی آغشته کنید، سپس با استفاده از سنگ مرطوب مناطقی از پوست خشن را به مدت دو تا سه دقیقه به آرامی مالش دهید. برای از بین بردن خارجی ترین لایه سلولهای مرده پوست، از فشار کم و حرکات دایره ای استفاده کنید. در صورت احساس حساسیت یا زخم شدن پوست، بلافاصله متوقف شوید.
محل را کاملاً بشویید، سپس پوست خود را با یک حوله نرم خشک کنید. مالش ندهید زیرا ممکن است پوست تازه حساس باشد. یک مرطوب کننده مانند یک کرم غلیظ یا روغن ویتامین E را در مناطقی که درمان شده ماساژ دهید تا رطوبت به پوست برگردد. سنگ پا را در آب زلال بشویید، سپس آن را در مکان خشک نگه دارید تا دفعه بعدی که از آن استفاده کردید.

pumice-stone،سنگ پا
pumice-stone،سنگ پا


نکته مهم در هنگامی که از سنگ پا استفاده میکنید
یک یا دو قطره روغن اسطوخودوس، یاسمن یا چوب صندل را به آب اضافه کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید. برای جوانتر شدن پوست خود، از یک یا دو قطره روغن نعناع استفاده کنید.
هشدار
از این سنگ در مناطق زخم شده، قرمز و یا پوست باز استفاده نکنید. هرگز سعی نکنید پوست یا پینه های سخت شده را با ابزارهای فلزی، تیغ های ریش تراش یا پشم استیل پاک کنید.
استفاده از سنگ پا برای از بین بردن مو
سنگ پا علاوه بر از بین بردن پوست مرده، می تواند موهای زائد را نیز از بین ببرد .
برای حذف موهای زائد می توانید این مراحل را انجام دهید:
1. به مدت 5 تا 10 دقیقه پوست خود را در آب گرم نرم کنید.
2. سنگ پا خود را خیس کنید.
3. صابون روی پوست شما خود بمالونید
4. سنگ را روی پوست خود بمالید، با حرکت دایره ای و با فشار ملایم برای از بین بردن موها مالش دهید.
5. آن را بشویید و تکرار کنید تا همه موها برداشته شود. در صورت مشاهده هرگونه تحریک، بلافاصله استفاده از سنگ پوکه را متوقف کنید.
6. بعد از اتمام کار، با آب گرم سنگ را کاملاً آبکشی کنید تا موهای زائد یا پوست شما از بین برود.
7. یک مرطوب کننده یا روغن به پوست خود بزنید.
8. این روند را هر چند روز یک بار تکرار کنید تا تمام موها از بین بروند.
این دستورالعمل ها شما را در استفاده ایمن و موثر از سنگ پا برای از بین بردن یا لایه برداری مو راهنمایی میکنند. پس از استفاده از سنگ پا، همیشه پوست خود را مرطوب کرده و سنگ را تمیز کنید. به یاد داشته باشید که نتایج شما ممکن است نتایج شخص دیگری را نشان ندهد.
اگر هرگونه تحریک یا درد را تجربه کردید، بلافاصله استفاده از این سنگ را متوقف کنید. افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است نتوانند از سنگ پا استفاده کنند. اگر در طی این روند پوست را زخمی کردید از داروهای ضد عفونی کننده استفاده کرده و مصرف آن را قطع کنید. سایر گزینه ها را با پزشک یا متخصص پوست در میان بگذارید.
راه رفتن، دویدن و حتی ایستادن می تواند آسیب به پاهای شما وارد کند. بسیاری از افراد در پاهای خود دچار پینه، میخچه و لایه ای از پوست مرده می شوند. در نتیجه، پا معمولاً در لمس خشن و ناخوشایند است. سنگ پا ابزاری کوچک است که برای از بین بردن آرام پوست مرده، میخچه و پینه موجود در پاها استفاده می شود. استفاده صحیح از سنگ پا مهم است. استفاده نادرست از سنگ پا می تواند منجر به خونریزی یا عفونت شود.

برای از بین بردن پوست های مرده پاها خود با سنگ چه کارهایی باید انجام بدیم؟
مخلوطی از آب گرم و صابون را در یک کاسه بزرگ بریزید به اندازه کافی پاهای خود را خیس کنید تا پاهایتان بخوبی خیس شوند. آب باید گرم و صابونی باشد. در حین دوش گرفتن یا بعد از آن می توانید از سنگ پومیس نیز استفاده کنید.
حداقل 5 دقیقه یا تا زمانی که پوست نرم شود ، پاها را در آب خیس کنید. سنگ پا را با آب خیس کنید. با فشار کم تا متوسط پاها را با سنگ پا مالش دهید. پوست مرده، پینه و میخچه را به آرامی مالش دهید. مطمئن شوید که فقط در یک جهت می مالید. برای مرطوب شدن پوست و جلوگیری از خشکی ، به پاهای خود لوسیون بزنید.
هشدار
با استفاده از سنگ پومیس زیاد پوست را مالش ندهید. برداشتن بیش از حد پوست می تواند منجر به خونریزی و عفونت شود.
سنگ پا چگونه به وجود میآید؟
سنگ پا سنگی طبیعی است که در هنگام فوران آتشفشان ایجاد می شود، به شکل طبیعی آن برای لایه برداری پوست مرده از پا در هنگام استفاده از پدیکور استفاده می شود. سنگ های پا ابزاری چند منظوره محسوب می شوند و بیش از یک نفر می توانند از آنها استفاده کنند. همه ابزارهای چند منظوره باید بین استفاده ها ضد عفونی شوند تا اطمینان حاصل شود که باکتری های مضر را در خود نگه نمی دارند.پس از هر بار استفاده، با استفاده از برس مالش و صابون و آب گرم همه بقایای قابل مشاهده و باقی مانده در سنگ را پاک کنید. سنگ پا را کاملاً بشویید. 1 قسمت محلول سفید کننده را به 10 قسمت آب در یک کاسه مخلوط کنید.سنگ پا را در ظرف قرار دهید. باید کاملاً در محلول غوطه ور شود. بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند.سنگ پا را برداشته و با آب گرم بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.