سنگ پا چه تاثیری بر روی سلامتی بدن دارد؟

تاثیر سنگ پا بر سلامتی یکی از موضوعات مهم در طب سنتی است که امروزه از آن زیاد صحبت می شود. سنگ پا ، سنگی زبر ، اسفنجی شکل و متخلخل می باشد که با سرد شدن سنگ های آذرین شکل گرفته و خاصیت سایش و لایه برداری را دارد.با توجه به آزمایش و تحقیقات انجام گرفته بر روی بیماران دیابتی،محققان به این نتیجه رسیده اند که بیشترین میزان انسولین تولید شده در بدن در پاها جمع می شوند.

سنگ پا باعث افزایش جریان خون در بدن به خصوص بخش های پایین بدن می شود و همین امر باعث می شود که انسولین ترشح شده در پاها کنترل شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با اثرات مفید سنگ پا بر سلامتی بدن بیشتر آشنا کنیم با ما همراه باشید تا به بررسی تاثیر سنگ پا بر سلامتی پا بپردازیم.

اثرات مفید سنگ پا بر سلامتی

سنگ پا یک نوع لایه بردار طبیعی است که پوست مرده کف پا را برداشته و باعث نرمی ، زیبایی و تنظیم انسولین خون و رفع مشکلات مربوط به پا از جمله پینه و میخچه در پا می شود.استفاده از سنگ پا و تاثیر سنگ پا بر سلامتی به زمان های خیلی دور برمی گردد .ابتدا از سنگ پا برای پاک کردن جرم و چربی روی لوازم استفاده می شد و به مرور وارد صنایع زیبایی و مد شد.به طور کلی از سنگ پا برای لایه برداری بافت و پوست مرده استفاده می شود.

تاثیر سنگ پا بر سلامتی بدن
تاثیر سنگ پا بر سلامتی بدن

تاثیر سنگ پا بر سلامتی بدن

سنگ پا را می توان در طرح و رنگ های مختلف به صورت طبیعی و مصنوعی در مراکز فروش لوازم بهداشتی و حمام و داروخانه ها تهیه کرد.از اثرات مفید سنگ پا بر سلامتی برای آن دسته از افرادی که دارای بیماری دیابت هستند می توان استفاده کرد.زیرا با مالش سنگ پا در بخش های مختلف پا می توان میزان جریان خون را افزایش داد و همین امر علاوه بر زیبایی و نرمی پا باعث تنظیم انسولین در خون می شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر سنگ پا بر سلامتی می توانید با مشاورین و کارشناسان ما در ارتباط باشید.کادر حرفه ای و مشاوران مجموعه معدن داران کیمیا با توجه به درخواست مشتریان خود می توانند آن ها را در زمینه انتخاب و خرید انواع پوکه معدنی و کاربرد آن ها در ساختمان سازی و شیب بندی ، درمانی راهنمایی کنند.همکاران ما آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما مشتریان محترم می باشند.

از تاثیر سنگ پا بر سلامتی پاها می توان به رفع پینه و میخچه ایجاد شده در پا اشاره کرد.برای از بین بردن میخچه و پینه با سنگ پا باید قسمت مورد نظر را برای مدتی در آب گرم قرار دهید تا پوست آن ناحیه نرم شود.سپس سنگ پا را بشویید و به آرامی بر روی قسمت نرم شده پا بکشید تا پوست و سلول های مرده از بین برود .این نکته را در نظر داشته باشید که پوست بخش پینه بسته نباید بیش از حد برداشته شود زیرا احتمال عفونت و خونریزی در این بخش وجود دارد.

با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در این زمینه می توانید تاثیر سنگ پا بر سلامتی پا و تنظیم میزان انسولین در بدن را مشاهده کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع پوکه معدنی و استفاده از آن در صنعت و ساختمان سازی می توانید با کارشناسان و مشاورین ما در ارتباط باشید.

توصیه های مهم در استفاده از سنگ پا

سنگ پا خواص و اثرات مفیدی بر روی سلامتی بدن و پاها دارد .توصیه کارشناسان برای پاها این است که برای برطرف کردن خستگی و کوفتگی در پاها می توانید شب قبل از خواب از سنگ پا استفاده کنید.سنگ پا کشیدن قبل خواب باعث می شود که پوست پا استراحت داشته باشد و خستگی در پاها برطرف شود.این نکته در مورد استفاده از سنگ پا برای آن دسته از افرادی که از بیماری خاص رنج می برند این است که قبل استفاده از آن حتما با پزشک خود در زمینه تاثیر سنگ پا بر سلامتی صحبت داشته باشند و با نظر و تشخیص پزشک معالج خود از سنگ پا استفاده نمایند.

تاثیر سنگ پا بر سلامتی زمانی موثر است که سنگ پا خشن و متخلخل باشد .برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه خرید سنگ پا و انواع پوکه معدنی و کاربرد آن ها در صنعت می توانید با مشاورین و کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.همکاران و مشاورین ما در زمینه انتخاب و خرید انواع پوکه معدنی و کاربرد آن ها در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی ، کشاورزی و .. می توانند شما را راهنمایی کنند .برای ارتباط با بخش فروش مجموعه معدن داران کیمیا می توانید به آدرس وبسایت مجموعه مراجعه فرمایید.

سنگ پا چه تاثیری بر روی سلامتی بدن دارد؟
سنگ پا چه تاثیری بر روی سلامتی بدن دارد؟

فواید شگفت انگیز سنگ پا بر سلامتی بدن

همان طور که می دانید سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و زمانی که به کف پا کشیده شود ، پوست مرده و سفت شده کف پا را برداشته و اثرات خوبی بر بدن داشته باشد.به طور کلی از اثرات شگفت انگیز و مفید سنگ پا بر سلامتی بدن می توان به تاثیر آن بر روی بیماری مغز و سردردهای مزمن اشاره کرد، هم چنین برای برطرف کردن خستگی و کوفتگی های بدن ، کمک به گردش جریان خون و تنظیم قند خون و .. اشاره کرد.در بیمارانی که دیابت دارند خون رسانی در بخش های پایین بدن به خوبی انجام نمی شود و همین امر موجب می شود که در بخش های پا دچار ترک و سفتی شوند.از تاثیر سنگ پا بر سلامتی پاها می توان به برطرف کردن ترک پا ، افزایش خون رسانی در بخش های پایین بدن اشاره کرد .سنگ پا کشیدن به افراد دیابتی کمک می کند که میزان انسولین جمع شده در پاها به سایر بخش های بدن جریان پیدا کند. این نکته را در زمان استفاده از سنگ پا به یاد داشته باشید که حتما در زمان استفاده از سنگ پا ابتدا آن را بشویید تا از آلودگی پاک شود زیرا احتمال انتقال آلودگی از طریق سنگ پا به دلیل ایجاد خراش در پا وجود دارد.برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه تاثیر سنگ پا بر سلامتی می توانید با کارشناسان مجموعه ما در تماس باشید.

فواید سنگ پا برای از بین بردن سلولهای مرده رو پوست و موهای زائد صورت:

شما بدون شک در مورد فواید سنگ پا برای از بین بردن پوست مرده از پوست چیزی شنیده اید، اما آیا می دانید برای از بین بردن موها هم می توانید از سنگ پا استفاده کنید؟ این سنگ که حاوی حفره های کوچکی است و از گدازه و آب ساخته شده است، یکی از سنگهای زیبای طبیعی محسوب می شود که زنان در طول تاریخ برای حفظ زیبایی خود از آن استفاده می کردند.

نحوه استفاده از سنگ پا برای از بین بردن سلولهای مرده پوست:

وقتی احساس کردید پوست شما خشک و ترک خورده است، ناحیه ای را که می خواهید درمان کنید با آب گرم خیس کنید، سپس سنگ پا را با آب مرطوب کنید و پوست خود را با آن مالش دهید تا سلولهای مرده پوسته شما از بین بروند که بعد از آن احساس کنید که پوست شما سفیدتر و صاف شده است. هفته ای یک بار از سنگ پا برای نرم کردن پاشنه پا خود استفاده کنید تا پاشنه های پا را که به دلیل فشار در طول روز و پوشیدن کفش های پاشنه بلند ضخیم و سفت می شود نرم شوند و دچار ترک خوردگی نشوند. در هنگام استفاده از سنگ بر روی پوست فشار زیادی وارد نکنید، زیرا این امر نتیجه را بهبود نمی بخشد، اما پوست شما را حساس و مستعد ابتلا به عفونت می کند.

چگونه می توان از سنگ پا برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد؟

برای از بین بردن موهای زائد و بدست آوردن پوستی صاف و نرم می توانید از سنگ پومیس استفاده کنید، زیرا این روش طبیعی و آسان برای از بین بردن موهای صورت بدون درد است و هیچ عارضه ای ندارد. برای استفاده از این سنگ برای از بین بردن موهای زائد و از بین بردن موهای زائد صورت فقط نکات و مراحل زیر را دنبال کنید:
پوست خود را مرطوب کرده و محلی را که می خواهید مو را از آن جدا کنید با آب گرم و صابون بشویید، سپس با حرکات دورانی و به آرامی آن را با سنگ پا مالش دهید که نتیجه مورد نظر میگیرد. این روند را روزانه تکرار کنید و ظرف دو هفته پوستی صاف و بدون موی زائد خواهید داشت.
• حتما پس از دوش گرفتن، هنگامی که پوست مرطوب است و منافذ پوست از گرما باز می شوند، از سنگ پا استفاده کنید، زیرا منافذ باز به راحتی و بدون درد موها را از بین می برند.
• اگر از خشکی پوست رنج می برید، استفاده از ژل آلوئه ورا، روغن ویتامین E یا هر نوع مرطوب کننده سبک دیگری برای جلوگیری از تحریک پوست و صاف نگه داشتن پوست استفاده کنید.
• قبل از انجام کار، سنگ پا را در ناحیه کوچکی از پوست آزمایش کنید، در صورت وجود بثورات شدید یا تحریک جدی پس از از بین بردن موها با سنگ پا به ادامه کار نپردازید.
• اطمینان حاصل کنید که برای جلوگیری از درد ناشی از سنگ پا از سنگ پاهای با لبه های گرد و مرغوبی انتخاب کنید.

مجموعه معدن داران کیمیا مجری مستقیم و بدون واسطه فروش سنگ پا در سراسر ایران می باشد. جهت اطلاع از قیمت سنگ پا با مشاورین ما در تماس باشید.

نحوه استفاده از سنگ پا برای از بین بردن پوست مرده بدن:

سنگ پا یک سنگ گدازه طبیعی است که می تواند به از بین بردن پوست مرده و پینه پا از پاهایتان به شما کمک کند. برای این کار :
• سنگ پا را در آب گرم فرو ببرید. همچنین می توانید پاها را به مدت 10 دقیقه در آب گرم خیس کنید تا نرم شوند.
• به آرامی سنگ را به صورت دورانی یا پهلو به دور پای خود حرکت دهید تا پوست مرده از بین برود. تمرکز خود را بر روی از بین بردن لایه بالایی پوست و نه کل سطح پوست مرده بگذارید، که به بهبود سلول های سالم کمک می کند.
• بعد از آن لوسیون یا روغن بزنید تا به نرم شدن پاها کمک کند.
هرگز از سنگ پا در مناطق آسیب دیده یا دردناک استفاده نکنید.
مراحل استفاد از سنگ پا برای از بین مردن پوست مرده پا
با انجام مراحل زیر، می توانید از سنگ پومیس یا سنگ پا معدنی برای از بین بردن پوست خشک استفاده کنید:
• پاها را در آب گرم خیس کنید تا پوست مرده نرم شود.
• سنگ پا را با آب گرم مرطوب کنید.
• با ایجاد حرکات دایره ای با سنگ پا بر روی پوست مرده پا آنرا به آرامی برمیدارید.
• پوست مرده را از پا شستشو دهید و مرحله سوم در صورت لزوم تکرار کنید.
• پاها را با حوله خشک کنید.
• سپس در مرحله آخر مرطوب سازی پا با کرم، لوسیون یا روغن را انجام دهید.

مراحل استفاده از سنگ پا برای از بین بردن موهای زائد بدن:

برای از بین بدن موهای زائد بدن سنگ پایی تهیه کنید که سطح آن باید متخلخل، سیاه یا خاکستری و سبک باشد. بدن را با آب گرم بشویید، زیرا این کار باعث مرطوب شدن موها قبل از شروع از بین بردن موهای زائد می شود. ناحیه ای که می خواهید مو را از آن خارج کنید با صابون یا ژل تمیز کنید تا در صورت استفاده از سنگ در معرض هرگونه زخم یا خراش، ناحیه را با باکتری آلوده نکنید.
هنگام شروع استفاده از سنگ پا ، کمی صابون بر روی بدن قرار دهید، زیرا این امر باعث سهولت استفاده و جلوگیری از تحریک پوست می شود. با حرکات سبک دایره ای و با سنگ پا، ناحیه را به آرامی مالش دهید، به این ترتیب که حرکات در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت انجام می شوند و می توان فشار بسیار کمی به پوست وارد کرد. از سنگ به جهت بالا یا پایین استفاده نکنید، زیرا ممکن است منجر به آسیب به پوست شود. این روند را تا جایی ادامه دهید که همه موهای زائد از روی پوست بدن خارج شود، سپس ناحیه را به خوبی با آب بشویید و با مرطوب کننده غیر معطر مرطوب کنید تا از قرمزی و تحریک پوست جلوگیری شود.
سنگ پا را با آب و صابون تمیز کرده و با برس مالش دهید تا تمام موها و پوست مرده از منافذ سنگ پاک شود تا زمانی که آماده استفاده شود. صبور باشید، زیرا ممکن است توجه به نتایج پوست ، چند روز یا چند هفته طول بکشد. 3 روز انتظار قبل از استفاده مجدد از سنگ پا آن را خوب بشویید، زیرا استفاده مکرر از آن منجر به تحریک ناخواسته و قرمزی پوست می شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.