پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه از گدازه های آتشفشانی تشکیل شده است که بعد از رسیدن به زمین خنک شده و به شکل دانه های ریز ودرشت متخلخل شده که در اصطلاح علمی به آن پامیس می گویند درآمده و به وسیله دستگاه دانه بندی و به بازار عرضه می شود.

پوکه معدنی قروه

قروه یکی از شهرهای غربی کشور و استان کردستان است که یک آتشفشان غیرفعال در آن وجود دارد که موجب ایجاد معادن بسیار عظیمی از پوکه شده است. نکته جالب در مورد این معادن این است که پوکه‌های آن نسبت به سایر پوکه‌های موجود در کشور از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و از لحاظ تمام ویژگی نسبت به آنها برتری دارد.

مشخصه بسیار مهم در مورد پوکه معدنی قروه این است که درجه سختی آن نسبت به سایر محصولات مشابه بالاتر بوده و در عین حال به دلیل داشتن تخلخل بیشتر از وزن کمتری برخوردار است. در مورد پوکه معدنی قروه و همچنین انواع پوکه از لحاظ ظاهر و سایت در مطالب بعدی توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد. بحث استفاده از پوکه معدنی در حوزه‌های مختلف به خصوص در حوزه ساخت و ساز بسیار وسیع بوده نیاز به بحث تخصصی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ما با نام معدن داران کیمیا مراجعه کنید و برای سفارش محصول با ما در تماس باشید.

پوکه قروه

پوکه معدنی قروه نوعی سنگ تیره رنگ است که جنسی زبر و ظاهری متخلخل دارد. حفره های موجود در این سنگ ها باعث شده که وزنی سبک داشته باشد و کارآیی آن نیز بیشتر شود.

ویژگی های پوکه معدنی قروه همچون مقاومت بالا، وزن کم، استحکام بالا، عایق حرارتی و … باعث می شود که از این پوکه برای ساختمان سازی کاربرد داشته باشد. قروه یکی از شهرستان های استان کردستان بوده که بالای ۱۵ معدن بزرگ استخراج پوکه معدنی در ایران را دارد.

چگونگی تشکیل پوکه معدنی قروه

پوکه ها در دو نوع معدنی و صنعتی وجود دارد. پوکه های معدنی قروه با فعالیت آتشفشان تشکیل می شود که با سرد گشتن مواد مذاب آتشفشان و خارج شدن فوری گازهای همراه گدازه ها، در این پوکه ها حباب های متعددی ایجاد می گردد. به دلیل این که سرد شدن گدازه ها با خروج گاز همراه است، رنگ این سنگ تیره می باشد.

کاربرد پوکه معدنی قروه

 • پوکه معدنی قروه قدمتی طولانی داشته و کاربردهای زیادی دارد. این پوکه به دلیل ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد، سال هاست که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله این کاربردها می توان به پوشاندن سطوح ساختمانی، هم سطح سازی کف طبقات، معماری دکوراسیون داخلی، عایق در برابر حرارت و صدا و … اشاره کرد.
 • از پوکه معدنی قروه برای ساخت انواع بلوک های سبک سیمانی استفاده می شود. 
 • با استفاده از این پوکه های معدنی به ساخت قطعات داخلی و طراحی داخلی می پردازند.
 • از این پوکه معدنی قروه برای ساخت دیوارهای سبک استفاده می شود. 
 • بسیاری از پنل های پیش ساخته ساختمانی با استفاده از پوکه های معدنی ساخته می شود.
 • پوکه معدنی قروه برای شیب بندی ساختمان مناسب می باشد.
 • این پوکه ها برای ساخت نمای ساختمان به کار برده می شود.
 • از پوکه معدنی برای مکان هایی که به سبک سازی نیاز دارد، مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از این پوکه ها در تصفیه خانه ها استفاده می شود.
 • در ساخت موزائیک ها پوکه های معدنی به کار برده می شود.
 • از این پوکه ها برای ساخت بتن استفاده می شود.
 • از پوکه معدنی برای پوشش کف آشپزخانه و لوله ها استفاده می گردد.

مجموعه معدن داران کیمیا قابلیت فروش سنگ پا را با مناسب ترین قیما دارد. برای استعلام قیمت سنگ پا با ما تماس بگیرید.

کاربرد پوکه معدنی قروه در کشاورزی

پوکه معدنی قروه به علت ویژگی های ذکر شده در بالا برای ساخت فرآورده هایی همچون خاک کشاورزی، بتن های دانه سبک، ملات و … به کار برده می شود. این پوکه ها خاک های ناکارآمد را اصلاح کرده و از این طریق باعث افزایش توانایی کشت می شود و با استفاده از آبیاری صحیح، باعث بهره برداری بیشتر محصول می گردد.

از پوکه معدنی قروه برای بالا بردن بهره برداری و کشت استفاده می شود. این پوکه ها آب را در خود نگه داشته و به همین علت از آن برای آبیاری و زهکشی استفاده می شود. این پوکه ها در مناطقی کم آب به کار برده می شوند.
همچنین از پوکه های معدنی قروه برای تولید کاغذ سمباده مورد استفاده قرار می گیرد.

پوکه معدنی قروه
پوکه معدنی قروه

انواع پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه در سایزهایی مختلفی به بازار عرضه می شود و انتخاب سایز آن به نیاز مشتری بستگی دارد. وزن کمتر پوکه ها نشان از کیفیت بالای آن دارد و هرچه وزن این پوکه ها کمتر باشد، کیفیت آن نیز بیشتر است.

 • پوکه معدنی عدسی
 • پوکه معدنی ماسه ای
 • پوکه معدنی نخودی
 • پوکه معدنی بادامی و گردویی

پوکه معدنی ماسه ای یا نرم

این پوکه ها قطری بین ۳ الی ۷ میلیمتر داشته و در سایزهای بسیار کوچک استفاده می شود. این پوکه ها به دلیل وزن بسیار پایینی که دارند، در کارگاه های ساخت بلوک، بتن و پوشاندن سطح لوله ها به کار برده می شود.

پوکه معدنی نخودی یا عدسی

سایز این پوکه ها کوچک بوده و بین ۵ تا ۲۰ میلیمتر می باشد. از جمله کاربردهای این پوکه ها می توان به شیب بندی و بتن سازی ساختمان و کاهش فشار خاک اشاره کرد.

سنگ پوکه معدنی

سایز سنگ پوکه معدنی بین ۷ تا ۲۵ میلیمتر بوده و در ساخت آبنما، سدسازی و تصفیه های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

پوکه معدنی فندقی و بادامی

سایز پوکه معدنی و بادامی متوسط بوده و بین ۱۸ تا ۳۰ میلیمتر می باشد که جایگزین خوبی برای بتن های سیمانی ساختمان است. این پوکه برای همسطح کردن سطح کف مورد استفاده قرار می گیرد.

منابع پوکه معدنی از دیگر مقالات سایت معدن داران کیمیا می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مزایای پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه سبک بوده و حمل آن راحت می باشد.
این پوکه های عایق خوبی در برابر صورت و حرارت می باشند. 
پوکه های معدنی قروه کیفیت بالایی داشته و تا مدت ها برای شما ماندگاری دارند.
این پوکه ها در مقایسه با قابلیت ها و کاربردهایی که دارند، دارای قیمت مناسبی هستند.
پوکه معدنی قروه بسیار مستحکم و مقاوم بوده و به همین علت در صنایعی مانند ساختمان سازی کاربرد دارند

 • استفاده در عملیات ساختمانی

پوکه معدنی به دلیل وزن پایین و مقاومت بالایی که دارند در صنعت ساختمان سازی بسیار پرکاربرد است که از جمله این کاربردها می توان به استفاده در انواع سیمان کاری ها، ساخت آبنماها، استفاده در نمای سنگ ساختمان، شیب بندی ساختمان، همسطح کردن کف، شیب بندی سقف، پوشاندن سطح لوله ها، مکمل ملات ها، ساخت و نگهداری جاده ها، روکش سطح جاده ها و … اشاره کرد.

 • مقاومت پوکه معدنی قروه در مقابل رطوبت و آتش

پوکه معدنی قروه از فعالیت های آتشفشان ها به دست می آید و به همین دلیل در برابر رطوبت و آتش بسیار مقاوم می باشد. استفاده از این پوکه ها در صنعت ساختمان سازی باعث مقاومت ساختمان در برابر آتش و رطوبت می گردد.

 • عایق در برابر صدا

اگر به پوکه معدنی قروه دقت کرده باشید، حباب های ریزی را بر روی آن ها مشاهده خواهید کرد. این حباب های ریز باعث کاهش سر و صدا شده و از این رو در ساختمان ها برای عایق صدا بودن مورد استفاده قرار می گیرد. 

امروزه با توجه به ازدحام جمعیت و فشردگی ساختمان ها و قرارگیری واحدها در کنار یکدیگر همواره افراد به دنبال خانه هایی هستند که آرامش و سکوت بیشتری داشته باشد و از این رو پوکه های معدنی قروه کمک بسیاری به کاهش سر و صدا کرده و با خاصیت عایق بودن خود باعث برقراری آرامش ساختمان می گردد.

 • استفاده در ساخت بتن

یکی از مزیت های بتن خوب سبک بودن آن می باشد. استفاده از پوکه معدنی قروه به دلیل وزن کمی که دارد باعث می شود که این پوکه ها بسیار سبک شوند و به همین دلیل در صورت استفاده این محصول در ساخت بتن باعث سبک شدن بتن، مقاومت آن در مقابل آتش، عایق صوت و حرارت، افزایش مقاومت و … بتن ها می گردد.

 • استفاده در ساخت آب نما

آب نماها به دلیل این که همواره در معرض آب و رطوبت هستند، بیشتر دچار فرسودگی و پوسیدگی می شود. به همین دلیل در ساخت آن از پوکه معدنی قروه استفاده شده تا از پوسیدگی و فرسایش جلوگیری کند.

 • استفاده در سد سازی

پوکه  معدنی قروه مقاومت بالایی در نگهداری آب داشته و مانع از نفوذ آب به داخل زمین می شود. بنابراین در این صنعت برای ماندگار شدن آب استفاده می شود.

 • استفاده در تصفیه خانه ها

مطابق با تحقیقان ثابت شده که پوکه های معدنی قروه این توانایی را دارند که آلودگی های آب را به خود جذب کنند و به همین دلیل از این سنگ در تصفیه کردن آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد.

 • استفاده در آکواریوم

از پوکه  معدنی قروه در آکواریوم ها به وفور استفاده می شود تا علاوه بر جذب باکتری های داخل آکواریوم به خود، باعث زیبایی و جذابیت آکواریوم نیز شود.

 • استفاده در صنعت دارو سازی

از پوکه  معدنی قروه در صنعت دارو سازی برای ساخت شامپو، صابون و خمیر دندان استفاده می شود و این صنعت بسیار گسترده می باشد.

 • استفاده در تزیٔینات دیوار

پوکه معدنی قروه در رنگ های متنوعی موجود بوده و از این رو می توان از آن برای تزیین کردن دیوارهای ساختمان استفاده نمود.

 • استفاده در صنعت نساجی

یکی از مدهای به وجود آمده در صنعت نساجی، شلوارهای جین سنگ شور می باشد. دلیل سنگ شور بودن این شلوارها استفاده از پوکه معدنی قروه می باشد که بسیار نیز پرطرفدار است.

 • استفاده در صنعت پزشکی

از پوکه معدنی قروه برای ساخت داروهای ضدعفونی کننده استفاده شده و همچنین برای لایه برداری سلول های مرده بدن از این پوکه استفاده می شود.

 • استفاده برای شیب بندی

تخلخل بالا و وزن پایین پوکه معدنی قروه باعث شده که برای شیب بندی حیاط و یا پشت بام ها از این محصول استفاده شده تا وزن ساختمان کاهش یابد.

 • استفاده در مقاوم سازی ساختمان

همان طور که در بالا عنوان کردیم پوکه معدنی مقاومت بالا و قدرت تحمل زیادی دارد و همین ویژگی باعث شده که این محصول در ساختمان سازی ها برای مقاوم سازی مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت معدن داران کیمیا مرجع فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. برای استعلام قیمت پوکه معدنی با ما تماس بگیرید.

پوکه معدنی قروه
پوکه معدنی قروه

بهترین پوکه معدنی قروه

شهرستان قروه واقع در استان کردستان بهترین پوکه ها را به خود اختصاص داده است. پوکه ها دارای وزن های مختلفی هستند و رنگ های آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد ولی پوکه های سیاه رواج بیشتری دارند.

قیمت پوکه معدنی قروه

عوامل متعددی می توانند بر روی قیمت پوکه معدنی تاثیرگذار باشند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ابعاد و کیفیت آن اشاره کرد. از دیگر عواملی که بر روی قیمت این محصول تاثیر می گذارد عبارت است از:

میزان تخلخل پوکه معدنی قروه

میزان تخلخل موجود در پوکه  معدنی قروه تاثیر زیادی بر روی قیمت این محصول می گذارد. هر چه میزان تخلخل این پوکه های معدنی بیشتر باشد،‌ کیفیت آن نیز بالاتر بوده و در نتیجه قیمت بیشتری نیز دارد.

نوع استفاده از پوکه معدنی قروه

پوکه معدنی قروه دارای درجه بندی کیفیت بوده و با توجه به نوع کاربرد این محصول باید از کیفیت های مختلفی استفاده کنید. به عنوان مثال در ساخت مصالح ساختمانی باید از پوکه هایی با کیفیت بالا استفاده کنید که قیمت بیشتری دارد ولی در تزیینات آکواریوم می توانید از پوکه هایی با کیفت متوسط استفاده کنید که قیمت کمتری دارد.

خصوصیات و کاربرد پوکه معدنی از مقاله های مفید سایت معدن داران کیمیا می باشد که پیشنهاد می کنیم آن را نیز مطالعه کنید.

خرید پوکه معدنی قروه

خرید عمده پوکه معدنی قروه بر روی قیمت آن تاثیرگذار بوده و هر چه میزان سفارش بیشتر باشد قیمت تمام شده این محصول کمتر می شود.

میزان سختی پوکه معدنی قروه

میزان سختی پوکه معدنی قروه دارای درجه بندی های مختلفی است که هر چه سختی بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بالاتر می باشد.

ویژگی پوکه معدنی قروه

 • پوکه معدنی قروه در برابر هر گونه ضربه و خوردگی مقاوم هستند.
 • این پوکه ها دارای مواد معدنی بالایی هستند.
 • پوکه های معدنی قروه تخلخل بالایی دارند.
 • عمر طولانی از دیگر ویژگی های این پوکه ها می باشد.
 • از دیگر ویژگی های پوکه معدنی قروه می توان به خاصیت آنتی باکتریال آن اشاره کرد.
 • از پوکه معدنی برای زیباسازی نمای ساختمان استفاده می شود.
 • پوکه معدنی قروه نقش مهمی را در تصفیه کردن آب ایفا می کنند.
 • برای شیب بندی ساختمان ها پوکه های معدنی قروه به کار برده می شود.
 • از پوکه معدنی قروه برای ساخت مصالح ساختمانی استفاده می گردد.
 • در صنعت نساجی پوکه معدنی قروه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از این سنگ معدنی برای تزیین آکواریوم استفاده می شود.
 • در صنعت کشاورزی از پوکه معدنی برای آبیاری استفاده می شود.

قیمت پوکه معدنی قروه چه مقدار می باشد؟

عوامل متعددی می توانند بر روی قیمت پوکه معدنی تاثیرگذار باشند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به ابعاد و کیفیت آن اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر با معدن داران کیمیا همراه باشید.

بهترین پوکه معدنی قروه در کجا قرار دارد؟

شهرستان قروه واقع در استان کردستان بهترین پوکه ها را به خود اختصاص داده است. پوکه ها دارای وزن های مختلفی هستند و رنگ های آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد ولی پوکه های سیاه رواج بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.