مزایا و کاربرد پوکه معدنی

مزایا و کاربرد پوکه معدنی

پوکه معدنی حاصل فعالیت های آتشفشانی بوده که همراه با این فعالیت گدازه هایی از درون آن به بیرون پرت می شود. این گدازه ها سریع سرد شده و به پوکه های معدنی تبدیل می شوند. درون این سنگ ها سوراخ سوراخ بوده و دلیل آن خروج گازهای درون آن می باشد. این سنگ ها سبک بوده ولی از استحکام بالایی برخوردار است. این پوک ها معمولا به رنگ زرد و یا خاکستری مایل به سفید می باشد.

کاربرد پوکه معدنی

 • پوکه های معدنی وزن کمی داشته و به همین علت برای ساخت بتن های ساختمانی مناسب می باشد.
 • از این پوکه ها برای شیب بندی ساختمان استفاده می شود. 
 • این پوکه ها برای در تصفیه های آب مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای ساخت نماهای ساختمان از پوکه های معدنی استفاده می کنند. 
 • با توجه به این که این پوکه ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند، برای محکم سازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.
 • همچنین پوکه ای معدنی عایق صدا بوده و باعث کاهش صداهای اطراف می شود. 
 • در صنعت کشاورزی برای آبیاری از این پوکه ها استفاده می کنند.
 • پوکه های معدنی عایق خوبی در برابر حرارت می باشند. 
 • برای ساخت پنل های از پیش ساخته از این پوکه ها استفاده می کنند.
 • در دکوراسیون های داخلی پوکه های معدنی کاربرد زیادی دارند.
 • یکی از مصالح به کار رفته در بلوک های ساختمانی، پوکه های معدنی می باشند.
 • از این پوکه ها برای سبک سازی ساختمان استفاده می نمایند.
 • بسیاری از بلوک های ساختمانی را با استفاده از پوکه های معدنی می سازند.
 • در صنعت بلوک سازی پوکه های معدنی به کار برده می شود.
 • از این پوکه ها برای پوشش های کف ساختمان استفاده می کنند.

شرکت معدن داران کیمیا مرجع اصلی فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. در صورت نیاز به خرید با معدن داران کیمیا تماس بگیرید.

انواع پوکه قروه

پوکه قروه با توجه به نوع سرد شدن و نوع گدازه ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام در مکان های خاصی به کار برده می شود.

ماسه پوکه

از سبک ترین پوکه های معدنی می توان به ماسه پوکه اشاره کرد. این پوکه ها در سازه هایی که نیاز به سبک سازی دارند مانند ساخت بلوک ها مورد استفاده قرار می گیرند.

پوکه عدسی

پوکه های عدسی از وزن پایینی برخوردار بوده و به همین دلیل بلوک های ساختمانی را با استفاده از این پوکه ها می سازند.

پوکه نخودی

پوکه های نخودی وزن کمی داشته و برای سبک سازی ساختمان استفاده می شود. از این پوکه ها برای شیب بندی و مسطح کردن کف استفاده می کنند.

پوکه بادامی و گردویی

برای پی سازی، پر کردن سطوح ضخیم، پر کردن دیوارهای تونل و … از پوکه های معدنی بادامی و یا همان گردویی استفاده می کنند.

کاربرد پوکه معدنی
مزایا و کاربرد پوکه معدنی

کاربرد پوکه معدنی در کشاورزی

پوکه های معدنی باعث حاصلخیزی خاک شده و شرایط را برای رشد گیاهان فراهم می کنند. همچنین قدرت جذب آب پوکه های معدنی بالا بوده و به همین دلیل در مناطق کم آب از این پوکه استفاده می کنند تا آب را در خود ذخیره کرده و در مواقع لزوم به گل ها و گیاهان منتقل کند.

بهترین پوکه معدنی

بهترین پوکه های معدنی متعلق به استان کردستان می باشد که شهرستانی به نام قروه بهترین پوکه های معدنی را به خود اختصاص داده است. این پوکه ها کیفیت بسیار بالایی داشته و برای مقاوم سازی ساختمان بهترین گزینه می باشد.

خصوصیات و کاربرد پوکه معدنی یکی از مقالات مفید سایت معدن داران کیمیا می باشد که پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید.

مزایای پوکه معدنی

 • پوکه های معدنی وزن سبکی داشته و برای سبک سازی ساختمان از این پوکه ها استفاده می شود. 
 • مقاومت بالای این پوکه ها باعث شده که از این محصول در ساختمان سازی ها برای افزایش مقاومت ساختمان به کار رود.
 • پوکه های معدنی قابلیت های بالایی داشته و از این رو قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای نیز دارد. 
 • وزن سبک این پوکه ها باعث فروش بیشتر آن در بازار شده است.
 • از پوکه ها می توان برای عایق بندی ساختمان استفاده نمود زیرا عایق خوبی در مقابل صوت و حرارت می باشند.
 • کیفیت بالای این محصول و طبیعی بودن آن باعث شده تا این محصول برای مدت های طولانی برای شما ماندگاری داشته باشند.

قیمت پوکه معدنی

با توجه به این که پوکه های معدنی به صورت طبیعی به دست می آیند دارای کیفیت ها و ابعاد مختلفی هستند بنابراین می توان گفت که کیفیت و ابعاد از اصلی ترین عامل تاثیرگذار بر روی هزینه پوکه معدنی بوده که باعث متغیر بودن قیمت این محصول شده است.

میزان تخلخل پوکه معدنی

پوکه های معدنی در هنگام خروج دارای حباب هایی از گاز هستند که سرعت خروج آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد در نتیجه میزان تخلخل این سنگ ها با یکدیگر متفاوت می باشد. پوکه هایی که تخلخل بالایی دارند، از کیفیت بیشتری نسبت به سایر پوکه ها برخوردار می باشند.

مجموعه معدن داران کیمیا با سابقه درخشان خود در زمینه فروش سنگ پا آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

مزایای پوکه معدنی
کاربرد پوکه معدنی

نوع شکل گیری پوکه های معدنی

نوع شکل گیری پوکه های معدنی به یک شکل بوده ولی سرعت سرد شدن این پوکه ها با هم متفاوت می باشد. نوع کاربرد این پوکه ها تاثیر مستقیمی بر روی این سرعت سرد شدن دارند و پوکه هایی که سرعت سرد شدن بالایی دارند، از کیفیت و در نتیجه قیمت بالاتریی نیز برخوردار می باشند. با توجه به نوع کاربرد پوکه ها می توان میزان کیفیت آن را تعیین کرد به عنوان مثال در ساخت سازه های ساختمانی باید پوکه هایی با کیفیت بالا را خریداری نمایید.

برای خرید پوکه معدنی قروه با شرکت معدن داران کیمیا تماس بگیرید تا از قیمت پوکه معدنی اطلاع پیدا کنید.

میزان خرید پوکه معدنی

پوکه های معدنی از وزن سبکی برخوردار بوده و حمل و نقل آن آسان می باشد و در صورتی که این پوکه ها به صورت عمده خریداری شود بر روی قیمت این محصول تاثیرگذار می باشد.

میزان سختی پوکه معدنی

هر چه سختی و میزان مقاومت پوکه های معدنی بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بیشتر است و این سختی به نوع سنگ های آتشفشانی و سرعت سرد شدن آن ها بستگی دارد.

منابع پوکه معدنی یکی از مقالات جالب سایت معدن داران کیمیا می باشد که می توانید این مقاله را نیز مطالعه کنید.

پوکه معدنی یا پومیس

پوکه معدنی نوعی سنگ آتشفشانی اکستروژن است که هنگامی که گدازه هایی با مقدار بسیار زیاد آب و گازها از یک آتشفشان تخلیه می شود، تولید می شود. با فرار حباب های گازی، گدازه یخ میزنند. هنگامی که این گدازه خنک و سفت می شود نتیجه آن مواد سنگی بسیار سبک و پر از حباب های ریز گاز است. معمولاً از جنس نور سبک است و نشان می دهد که این سنگ آتشفشانی دارای مقداری سیلیس و مقدارکمی آهن و منیزیم است.

کابردهای متنوع پوکه معدنی

امروزه ما در خانه هایمان گلدانهایی داریم که باعث تهویه هوای اتاق و خانه میشوند. خاک گلدان بستگی به نوع استفاده آن متفاوت است. هر نوع خاک گلدان به طور خاص با مواد مختلف تشکیل می شود که آیا نیاز به خاک هوادهی بهتر یا حفظ آب است یا خیر. پوکه معدنی یکی از عناصری است که به عنوان ماده اصلاح خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

پوکه معدنی نخودی را از مجموعه معدن داران کیمیا تهیه کنید. در صورت نیاز به خرید انواع پوکه معدنی با ما تماس بگیرید.

پوکه معدنی چیست؟

پوکه سنگهای جذابی هستند که از زمین گرم شده به وجود می آیند می شود. این بدان معنی است که پوکه یک سنگ آتشفشانی سبک است که از آن میتوان برای اصطلاح خاک استفاده کرد. پوکه معدنی برای استفاده با کاکتوس ها و سایر گیاهانی که به زهکشی عالی و گردش هوا نیاز دارند، ایده آل است . به علاوه، تخلخل پوسته پوکه معدنی باعث می شود خاک تهویه عالی داشه باشد و در ضمن ساختار خاک بهتر از پرلیت باشد. پوکه معدنی دارای pH خنثی است. پوکه مزایای بسیاری برای رشد گیاهان دارد. با افزایش جذب آب در خاک های شنی باعث کاهش رواناب و لقاح آب می شوند.

همچنین رطوبت اضافی را جذب می کند تا ریشه ها پوسیده نشوند. علاوه بر این ، پوکه هوادهی را بهبود می بخشد و رشد میکوریزا را تحریک می کند . پومیس با گذشت زمان مانند سایر اصلاحات خاک تجزیه و جمع و جور نمی شود ، به این معنی که به حفظ ساختار خاک کمک می کند. همچنین برای ادامه سلامتی خاک ، خاک های رس را به مرور زمان از دست می دهد. پوکه معدنی یک محصول ارگانیک غیر فرآوری شده است که تجزیه نمی شود و از بین نمی رود. استفاده از پومیس به عنوان اصلاحی خاک برای بهبود زهکشی گیاهان بدین صورت است که 25٪ پوکه را با 25٪ خاک باغ ، 25٪ کمپوست و 25٪ شن دانه بزرگ مخلوط کنید.

از پومیس می توانید برای جذب آب باران که در اطراف گیاهان جمع می شود استفاده شود. در اطراف گیاه با تونل های عمودی یک گودال ایجاد کنید. تونل یا چاله باید حداقل یک پا (30 سانتی متر) از پایه گیاه فاصله داشته باشد. پوکه نیز می تواند به روش های دیگر استفاده شود. یک لایه از پوکه باعث جذب روغن ، گریس و سایر مایعات سمی شود.

پس از جذب مایعات ، آن را جارو بریزید و آن را به شیوه ای سازگار با محیط زیست دفع کنید. از پوکه برای ساختن مصالح ساختمانی سبک مانند بلوک بتونی و بتن استفاده می شود. از پودر پوکه معدنی استخراج شده در مواد ساینده (برای ساخت وسائل بهداشتی، پاک کننده های صنعتی ، پاک کننده های لاستیکی ، شلوار جین با سنگ تراشی و غیره) از جاذب ها (گلدان های خاک ، بستر حیوانات خانگی و غیره) و معماری (عایق کاری ، بام ، محوطه سازی و غیره) استفاده می شود.

کاربرد پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی کاربردهای بسیاری دارد که در این مقاله از سایت معدن داران کیمیا به کاربردهای پوکه معدنی اشاره کردیم پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

قیمت پوکه معدنی چقدر است؟

با توجه به این که پوکه های معدنی به صورت طبیعی به دست می آیند دارای کیفیت ها و ابعاد مختلفی هستند بنابراین برای اطلاع دقیق از قیمت پوکه معدنی و قیمت سنگ پا با معدن داران کیمیا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.