منابع پوکه معدنی

منابع پوکه معدنی
پوکه معدنی بیشتر در مناطقی با مزارع آتشفشانی یافت می شود، زیرا نوعی سنگ آتشفشانی است. در حال حاضر ، پنجاه کشور در سراسر جهان سنگ فرش را از پوکه معدنی تولید می کنند. بزرگترین تولید کننده پوشک دنیا ایتالیا برای تولید لباس از پوکه استفاده میکند و پس از آن شیلی، یونان، ترکیه، ایالات متحده و اسپانیا قرار دارند. در آمریكا ، بخش عمده ای از توده سنگی كه برای تولید استفاده می شود از آریزونا ، كالیفرنیا ، اورگان و نیومكزیكو خارج می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع پوکه معدنی و استفاده از آن در صنعت و ساختمان سازی می توانید با کارشناسان و مشاورین معدن داران کیمیا در ارتباط باشید.

دفع بوریک اسید
پودر پوکه معدنی از پوکه ساخته می شود نوعی سنگ آذرین است که هنگام فوران آتشفشان تشکیل می شود . پومیس ساینده است ، جایی که بیشتر از پودر پومیس از آن استفاده می شود.

ساخت سیمان
پودر پوکه معدنی به عنوان ماده افزودنی در سیمان استفاده می شود. این بتن سبکتر از بتن سنتی است.

ساخت محصولات بهداشتی
پودر پوکه معدنی نیز اغلب برای ساخت صابون دست، لایه بردارها و خمیر دندان اضافه می شود تا به پاک کردن مواد خارجی ، پوست مرده یا پلاک کمک کند.

پاک کننده ها
پاک کننده ها و جلا های سنگین نیز دارای پودر پوکه معدنی هستند که به آنها کمک می کند تا مواد خارجی و لکه های آن از بین بروند.

پاکسازی روغن های ریخته شده روی لباس
پودرپوکه معدنی جاذب است. می توان آنرا روی لکه های روغن، تار یا سایر مواد باقیمانده پاشید تا آنها را جذب کنیم.

ساخت داروی گیاهی
در طب سوزنی امروز بخصوص طب سنتی چینی، مصرف مقادیر کمی پودر پوکه معدنی را برای پاک کردن خلط از عفونت ها، زیاد شدن ادرار و درمان سنگ های صفراوی از جمله موارد دیگر، تشویق می کند. پوکه معدنی دارای چندین ویژگی است که آن را به یک سنگ معدنی با ارزش و همه کاره در انواع فرایندها و محصولات صنعتی تبدیل می کند. پوکه معدنی دارای ظاهری بی نظم و خشن است ، دارای pH خنثی است ، اما به اندازه کافی سخت است که به عنوان ساینده مورد استفاده قرار گیرد.

پوکه معدنی و کاربردهای مختلف آن
پوکه معدنی یک سنگ منحصر به فرد است که به دلیل وزن کم و چگالی کم (پوکه معدنی خشک می تواند در آب شناور باشد). این ماده معمولاً در بلوکهای سیمانی، بتونی و به عنوان ساینده در صیقلها ، مداد پاک کن ، لایه برداری و تولید شلوار جین سنگی استفاده می شود. همچنین از پوکه معدنی برای پاک کردن پوست خشک از کف پا در طی مراحل پدیکور در برخی سالن های زیبایی استفاده می شود. پوکه معدنی نوعی سنگ آذرین پر از سوراخ حباب است و در صورت تماس گدازه با آب، سریعاً سرد می شود.

منابع پوکه معدنی
منابع پوکه معدنی

پوکه معدنی یک سنگ طبیعی است که کاربردهای عملی زیادی دارد. می توان آن را در تکه های بزرگ یا پودرهای نازک به دست آورد. در حالی که بسیاری از تأمین کنندگان کف پوش در مصالح ساختمانی از آن استفاده میکنند و برخی دیگر از آن به عنوان ماده ساینده در تمیز کردن لوازم هم برای مصارف شخصی و هم برای استفاده در منزل استفاده میکنند.
تقریباً سه چهارم از پوکه معدنی كه سالانه تولید می شود در مصالح ساختمانی سبک از قبیل بلوك بتونی و بتن استفاده می شود. مایع باقیمانده تولید شده در باغبانی ، محوطه سازی و ساخت مواد ساینده استفاده می شود. در کنار استفاده از بدنه، از پومیس برای خرد کردن و صیقل دادن شیشه برای تلویزیون ها و همچنین تمیز کردن و تهیه فلز روی تخته های مدار استفاده می شود. خمیر دندان ها معمولاً حاوی مقداری پومیس هستند.
پوکه معدنی به عنوان مواد ساینده در صابون ها و پاک کننده ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی از نرمترین ساینده های روی زمین محسوب می شود. پوکه برای استفاده بر روی بدن بی خطر است زیرا یک ماده معدنی طبیعی است و سمی نیست. می توان از آن برای از بین بردن دانه های خاك و پوست و همچنین لایه برداری از پوست استفاده كرد. از پومیس نیز به شکل سنگ طبیعی برای سوزش یا درد پا و از بین بردن پوست مرده روی پا و دست استفاده می شود.

پوکه معدنی ماده ای طبیعی، سبک و متخلخل و دارای رنگدانه هایی روشن است که از فوران آتشفشانها تشکیل میشود. پوکه دارای مزایایی زیادی است. پوکه به طور طبیعی آب را جذب می کند و سپس آن را به آرامی آزاد می کند، به هوادهی خاک کمک می کند، زهکشی خوبی برای گیاه ایجاد می کند، با آبیاری مکرر شسته نمی شود و با مرور زمان تجزیه و جمع نمی شود.

پوکه معدنی
• پوکه سنگی آذرین است که بر اثر سرد شدن ناگهانی ماگما حاصل از فوران آتشفشانها به وجود می آید.
• اساساً، پوکه سنگ بسیار سبک است. آنقدر سبک است که می تواند روی آب شناور شود تا اینکه غرقاب شود.
• پوکه در سرتاسر جهان هر جا فوران آتشفشانی انفجاری رخ داده باشد وجود دارد. تولید کنندگان برجسته پوکه معدنی در جهان شامل ایتالیا ، ترکیه ، روسیه ، ایالات متحده و یونان هستند.
• موارد استفاده از پوکه عبارتند از: ساخت شلوار جین، به عنوان ساینده ، برای حفظ رطوبت در باغبانی ، برای تصفیه آب و تولید سیمان.

چگونه پوکه معدنی شکل می گیرد
هنگامی که سنگ مذاب تحت فشار و حرارت به شدت از آتشفشان خارج می شود، پوکه تشکیل می شود. گازهای محلول در ماگما (عمدتا آب و دی اکسید کربن) با کاهش ناگهانی فشار، حباب تشکیل می دهند، تقریباً به همان روشی که حباب های دی اکسید کربن با باز کردن یک نوشیدنی گازدار تشکیل می شود. ماگما به سرعت خنک می شود و یک کف جامد تولید می کند. پومیست با خرد شدن پوکه تولید می شود، اما به طور طبیعی نیز رخ می دهد. هنگامی که ماگما حاوی غلظت بالایی از گازهای محلول است ناگهان از حالت فشار خارج شده و خنک می شود، پومیسیت ریزدانه تشکیل می شود.

ترکیب پوکه
پوکه به قدری سریع تشکیل می شود که اتمهای آن غالباً وقت سازماندهی به بلورها را ندارند. گاهی بلورهایی در پوکه وجود دارند ، اما بیشتر ساختار آن آمورف است و سنگ آتشفشانی به نام مینرالوئید تولید می کند. پوکه از سیلیکات و آلومینات تشکیل شده است. مواد سیلیسی و فلسیک که ممکن است در پوکه وجود داشته باشد شامل ریولیت ، داکتیت ، آندزیت ، فونولیت ، پانتلریت ، تراخیت و (کمتر معمول) بازالت باشد.

خواص پوکه معدنی
از پوکه میتوان در ساخت انواع رنگ ها استفاده کرد، اما تقریبا همیشه کم رنگ است. رنگ ها شامل سفید ، خاکستری ، آبی ، کرم ، سبز و قهوه ای است. منافذ یا وزیکول های موجود در سنگ به دو شکل در می آیند. بعضی از وزیکول ها تقریباً کروی هستند، در حالی که برخی دیگر لوله ای هستند.
احتمالاً مهمترین خاصیت پوکه تراکم کم آن است. پوکه به قدری سبک است که روی آب شناور است تا اینکه وزیکول های آن پر شود و در نهایت غرق شود. قبل از غرق شدن، پوکه می تواند سالها شناور باشد و به طور بالقوه جزایر عظیم شناوری را تشکیل دهد. قایق های پوکه ای ناشی از فوران آتشفشان Krakatoa در سال 1883 حدود 20 سال حرکت کردند. رفتینگ پوکه حمل و نقل را مختل می کند و در پراکندگی موجودات دریایی به مکان های جدید مهم است.

موارد استفاده از پوکه
پوکه در محصولات روزمره ما وجود دارد و کاربردهای تجاری بسیاری دارد. از “سنگ های پوکه” به عنوان لایه بردار شخصی پوست استفاده می شود. شلوار جین سنگی از سنگ های پوکه ساخته می شود. یونانی ها و رومی ها سنگ ها را روی پوست خود می مالیدند تا موهای زائد را از بین ببرند. از آنجا که این سنگها آب را در خود نگه می دارند، در باغداری برای پرورش کاکتوس و ساکالنت ارزش زیادی دارند. از پوکه زمین به عنوان ساینده در خمیردندان ها ، لاک ها و پاک کن های مداد استفاده می شود. همچنین از این پودر برای ساخت سیمان ، فیلتر آب و حاوی نشت مواد شیمیایی استفاده می شود.

پوکه را از کجا پیدا کنیم
هر گونه فوران آتشفشانی ممکن است پوکه تولید کند، بنابراین در سراسر جهان یافت می شود. این ماده در ایتالیا ، ترکیه ، یونان ، ایران ، شیلی ، سوریه ، روسیه و ایالات متحده استخراج می شود. ایتالیا و ترکیه به ترتیب 4 میلیون تن و 3 میلیون تن پوکه کعدنی در سال 2019 تولید کردند.
در کدام شهرهای ایران پوکه معدنی استخراج و به مرحله فروش میرسد
پوکه امروزه کاربرد فراوانی و بیشماری چه از نظر بهداشتی و چه از نظر زیست محیطی دارد میتوانید از آن در بسیاری از صنعت ها استفاده کرد. در ایران شهرهای زیادی هستند دارای کارخانه های تولید پوکه هستند. تمام پوکه های تولید شده در ایران از معادن روباز
• اراک، محلات، گلپایگان، خمین
• عسلویه ( کنگان )
• زاهدان، چابهار
• درود، ازنا ، الیگودرز، پلدختر
• رامسر، رشت، شمال
• قائم شهر، ساری،
• ایلام
• اهواز، مسجد سلیمان
• دزفول، ایذه، آبادان، سربندر
• یاسوج، فارس
• گرمسار، دامغان
• گرگان، زنجان، قزوین استخراج میشوند
در کشور ما شهرهایی زیادی هستند که دارای معادن پوکه هستند. شما میتوانید برای سفارش پوکه مورد نیاز با کارشناسان بخش فروش کارخانه تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

پوکه در مقابل سنگ اسکوریا
پوکه معدنی و سنگ اسکوریا دو سنگ آذرین هستند که معمولاً با هم ترکیب می شوند و شباهت زیادی بهم دارند. اسكوریا یا “سنگ گدازه” وقتی گازهای محلول در ماگما از محلول خارج می شوند، حباب هایی تولید می كنند كه با سرد شدن سنگ مذاب، یخ زده می شوند. اسکوریا مانند پوکه، وزیکول های متخلخل دارد. با این حال دیواره وزیکول ها ضخیم تر هستند. بنابراین ، سنگ اسکوریا دارای رنگ تیره تر (سیاه ، قرمز ارغوانی ، قهوه ای تیره) و چگال تر از آب است (سریع غرق می شود).

از پوکه معدنی به عنوان نرم کننده خاک استفاده میشود
پوکه باعث نرم شدن خاک میشود، زیرا بسیار متخلخل است و به آن خاصیت نگهداری آب و اکسیژن می دهد. از مزایای استفاده از پوکه در محیط گلدان و خاک باغچه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• متخلخل بودن پوکه معدنی به آن اجازه می دهد مواد مغذی حیاتی را در منافذ سطح میکروسکوپی نگه دارد، که به تنظیم تغذیه گیاه کمک می کند. حتی می تواند قبل از افزودن به محیط رشد با مواد مغذی زیادی شارژ شود.
• نرم کننده عالی برای خاکهایی که نیاز به هوادهی و زهکشی بیشتری دارند، مانند رشد کاکتوس ها ، بروملیادها ، ساکولنت ها یا ریشه زدن قلمه ها است.
• تراکم خاکهای سنگین گل رس باغی را کاهش داده
• باعث افزایش احتباس آب در خاکهای سبک و ماسه ای می شود.
• خاکورزی را آسان تر می کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.