عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی

عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی چیست

کسانی که در بازار پوکه معدنی فعالیت دارند و با ویژگی‌های متعدد آنها آشنایی کامل دارند، می‌دانند که تعیین قیمت پوکه معدنی به عوامل مختلفی بستگی داردو اگر هر کدام از این عوامل در بهترین شرایط خود قرار داشته باشند، فروشنده می‌تواند بالاترین قیمت ممکن را برای محصول خود انتخاب کند و اتفاقاً خریدار نیز نسبت به آن عکس‌العمل مثبت نشان می‌دهد. زمانی که در مورد خرید یک محصول یا یک جنس خاص بحث می‌کنیم، باید ویژگی‌های بارز آن را در نظر داشته باشیم که این ویژگی‌ها علاوه بر این که یک اهرم برای فروشنده محسوب می‌شود، یک معیار سنجش برای خریدار نیز در نظر گرفته می‌شود.

بنابراین زمانی که در مورد قیمت پوکه معدنی صحبت می‌کنیم، باید به خصوصیات ذاتی آن توجه داشته باشیم و به این موضوع نیز فکر کنیم که هدف استفاده از پوکه معدنی چیست. به‌عنوان‌مثال، برخی از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند که از این محصول در فرایندهای پزشکی استفاده کنند و ویژگی‌های خاصی از آن را مد نظر دارند. مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. برای خرید انواع پوکه معدنی با ما تماس بگیرید.

اما در سوی مقابل، پیمانکاران و مهندسین سازه از پوکه برای پر کردن فضای خالی و همچنین شیب بندی استفاده می‌کنند، بنابراین نحوه استفاده آنها و همچنین حجم مورد نظر از پوکه در مورد آنها متفاوت خواهد بود. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که معیارهای مختلفی برای تعیین قیمت پوکه معدنی وجود دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مطلب به معرفی برخی از عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی خواهیم پرداخت و در نهایت این عوامل را در مورد پوکه معدنی قروه نیز نشان خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی چیست
عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی

تخلخل زیاد

کلمه پوکه معدنی از واژه پوک به معنی خالی گرفته شده است و هرچه در آن بالاتر باشد، بدین معنی است که کیفیت آن نیز بالاتر است. بنابراین از تخلخل زیاد به عنوان یکی از معیارهای اصلی در تعیین قیمت پوکه معدنی استفاده می‌شود و هر چه این تخلخل بیشتر باشد قیمت انتخاب شده نیز بالاتر خواهد بود. نمونه بارز این محصول پوکه معدنی قروه است که در سطح کشور معروف بوده و بالاترین کیفیت ممکن را به نمایش می‌گذارد. درصد تخلخل پوکه قروه به شکلی است که از آن در بسیاری از پروژه‌ها از جمله پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. به همین نسبت موارد دیگری نیز وجود دارد که با توجه به تخلخل پایین آنها، کاربرد کمتری نیز دارند.

وزن پایین

در مورد پوکه معدنی انتظار می‌رود که هرچه تخلخل آن بیشتر باشد، وزن آن نیز پایین‌تر باشد. اما نمی‌توان این موضوع را عمومیت بخشید و موارد استثنا زیادی وجود دارد. در حقیقت این موضوع به جنس اولیه سنگ آذرین و نحوه تشکیل پوکه معدنی بستگی دارد. در بازار هر چه وزن پوکه پایین‌تر باشد، بدین معنی است که در حوزه‌های مختلف بیشتری می‌توان از آن استفاده کرد و همین موضوع قیمت پوکه معدنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در نگاه اول یک پوکه تخلخل بالایی داشته باشد، اما چون در ساخت آن از عناصر با وزن مولکولی بالا استفاده شده است، در نهایت وزن پوکه بالاتر خواهد بود.

استحکام فیزیکی بالا

یکی دیگر از مواردی که قیمت پوکه معدنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در بازار نیز به عنوان یک عامل مهم شناخته می‌شود، استحکام فیزیکی پوکه است. زمانی که از این ماده برای پر کردن یک فضای خالی یا شیب بندی یک سازه استفاده می‌شود، علاوه بر اینکه باید از بالا رفتن وزن سازه جلوگیری شود، باید شرایطی فراهم شود که شیب ایجاد شده به‌مرورزمان نشست نکرده و ساختار اولیه خود را حفظ کند.

بنابراین هرچه استخدام فیزیکی یک نوع پوکه خاص بالاتر باشد تمایل بازار به آن نیز بیشتر خواهد بود و طبیعتاً قیمت پوکه معدنی بالاتر خواهد رفت. پوکه معدنی قروه از لحاظ استحکام فیزیکی بهترین پوکه موجود در ایران است که کاربردهای فراوانی دارد. خواص پوکه معدنی یکی از مقالات مجموعه معدن داران کیمیا می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را جهت آشنایی با خواص پوکه معدنی مطالعه کنید.

ترکیب شیمیایی

ترکیب شیمیایی عامل دیگری است که می‌تواند قیمت پوکه معدنی را به کلی تغییر دهد. فرایند ساخت پوکه از فوران آتشفشان و سرد شدن سنگ‌های آذرین و خروج گازهای آتشفشانی شکل می‌گیرد. بنابراین در هر کدام از این مراحل احتمال اضافه شدن ترکیبات شیمیایی مختلفی به آن وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، پوکه تبریز یکی از پوکه‌های معروف ایران است که به رنگ سفید دیده می‌شود و در نماکاری استفاده بیشتری دارد. اما نکته بارزی که در مورد این پوکه عنوان می‌شود این است که در ساختار آن آهک وجود دارد. بااین‌وجود هرچه ترکیبات شیمیایی یک نوع پوکه خالص‌تر باشد، تمایل بازار نیز به آن بیشتر خواهد بود و قیمت پوکه معدنی بالاتر خواهد. برای استعلام قیمت پوکه معدنی اصفهان با مجموعه معدن داران کیمیا در ارتباط باشید. مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی با قیمت مناسب می باشد.

قیمت پوکه معدنی
قیمت پوکه معدنی

رنگ پوکه معدنی

رنگ پوکه معدنی تابع موارد مختلفی هست که نحوه سرد شدن، عناصر شیمیایی موجود در آن، نحوه استخراج پوکه معدنی، و حتی منشأ اولیه سنگ‌های آذرین بر روی آن تأثیرگذار هستند. به همین دلیل شاهد هستیم که پوکه معدنی قروه به رنگ‌های سیاه، قهوه‌ای سوخته و سبز دیده می‌شود. درحالی‌که پوکه تبریز به رنگ سفید، پوکه دماوند به رنگ‌های سیاه تا خاکستری کمرنگ و پوکه کرمان بهرنگ سیاه تیره دیده می‌شود. هر کدام از این رنگ‌ها طرفداران خاص خود را دارد و هرچه محبوبیت آن رنگ بیشتر باشد، قیمت پوکه معدنی نیز بالاتر خواهد بود. برای اطلاع از منابع پوکه معدنی پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به منابع پوکه معدنی را در سایت معدن داران کیمیا مطالعه کنید.

چه عاملی باعث محبوبیت بیشتر پوکه معدنی قروه شده است؟

همان‌طور که عنوان شد پوکه معدنی قروه از ویژگی‌های ذاتی برخوردار است که نشان دهنده یک نوع پوکه ایده آل به شمار می‌رود. در این پوکه شاهد وزن پایین، تخلخل بالا، استحکام مکانیکی بالا ترکیبات شیمیایی خنثی هستیم که هر کدام از آنها در شرایط خاص خود به خریدار کمک می‌کند. این موارد باعث شده‌اند که پوکه معدنی قروه از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و قیمت پوکه معدنی بیشتری برای آن در نظر گرفته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوکه معدنی به بخش‌های دیگر وب‌سایت ما مراجعه کنید و برای تهیه پوکه معدنی قروه و پوکه تبریز و دریافت قیمت پوکه معدنی با ما در تماس باشید.

عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی چیست؟

برای اطلاع از عوامل مؤثر بر قیمت پوکه معدنی پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت معدن داران کیمیا را مطالعه کنید.

قیمت پوکه معدنی چقدر می باشد؟

جهت اطلاع از قیمت پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی با قیمت مناسب تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.