سنگ پا چیست و دارای چه خواصی می باشد؟

سنگ پا

سنگ پا محصولی است که خیلی ها از خواص و مزایای آن آگاه نمی باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با مطالعه خواص سنگ پا شما را شگفت زده نماییم. سنگ پا قدمتی بسیار طولانی داشته و در گذشته یکی از ابزار اصلی در حمام محسوب می شد که با استفاده از آن پوست کف پا را لایه برداری می کردند.

سنگ پا چیست؟

سنگ پا نوعی سنگ پومیس بوده که از فعالیت های آتشفشانی تشکیل می شود. ماگماها سنگ هایی هستند که در هنگام فعالیت های آتشفشانی در زیر زمین گیر کرده اند. البته سنگ پا تنها از ماگما تشکیل نشده و گازهایی که به سرعت خشک و از این سنگ ها خارج می شوند نیز در ساخت این سنگ ها دخیل می باشد. سوراخ های ریز موجود بر روی این سنگ در واقع همان گازهایی است که از این سنگ خارج می شود.

خواص سنگ پا

سنگ پا خواص بسیار زیادی دارد که شما را شگفت زده خواهد کرد، از جمله خواص بالای این محصول به شرح زیر می باشد:

سنگ پا چیست
سنگ پا چیست و دارای چه خواصی می باشد؟

نرم کردن پاها

از جمله خواص آشنا و معروف سنگ پا نرم کردن پوست کف پا می باشد. بدین صورت که با کشیدن سنگ پا به کف پا پوست های مرده و زبر را از پا جدا کرده و باعث نرم و زیبا شدن پاها می گردد.

نرمی پوست صورت

سنگ پا نه تنها باعث زیبایی و نرم شدن پوست پا می شود، بلکه تاثیر زیادی بر روی زیبایی و طراوت پوست صورت نیز دارد. برای استفاده از آن باید ابتدا سنگ پا را خیس کرده و سپس به صورت نرم و آرام و به صورت دورانی بر روی پوست صورت بکشید. با این کار خون در پوست جریان پیدا کرده و با حرکت خون و افزایش اکسیژن در خون، باعث زیبایی و طراوت پوست صورت خواهید شد.

رهایی از موهای زائد

موهای زائد بدن یکی از مشکلاتی است که همواره افراد با آن مواجه هستند و برای از بین بردن آن ها از روش های مختلفی استفاده می کنند که با درد زیادی همراه بوده و یا هزینه های بالایی را برای شما دارد. جالب است بدانید که با استفاده از سنگ پا می توانید به راحتی از شر موهای زایٔد بدن خود خلاص شوید. برای این کار سنگ پا را مرطوب کرده و به صورت دورانی بر روی موهای زایٔد بکشید تا این موها از بین روند.

از بین بردن جوش های سرسیاه

جوش های سرسیاه باعث می شود که پوست شما ظاهر زیبای خود را از دست بدهد. با ماساژ دادن سنگ پای مرطوب بر روی پوست می توانید این جوش های آزاردهنده را از بین ببرید.

مجموعه معدن داران کیمیا مجری مستقیم و بدون واسطه فروش سنگ پا در سراسر ایران می باشد. جهت اطلاع از قیمت سنگ پا با مشاورین ما در تماس باشید.

از بین بردن جوش

روزنه های پوست محلی برای تجمع چربی ها بر روی پوست بوده و پس از مدتی این چربی ها تبدیل به آکنه می شود و از این رو می توانید با استفاده از سنگ پا روزنه های پوست را تمیز کرده و مانع از جوش زدن پوست شوید.

از بین بردن کوفتگی بدن

سنگ پا چرک و کثیفی های پوست را از بین برده و باعث می شود که اکسیژن به راحتی در پوست جریان پیدا کند و همین امر باعث از بین رفتن کوفتگی بدن شده و بدنی شاد و سرزنده را به شما هدیه می دهد.

کمک به افزایش قد

سنگ پا در افرادی که در سن رشد هستند با تولید هورمون رشد و تحریک هیپوفیز مغز باعث افزایش قد می شود. برای تاثیرگذاری بیشتر این محصول بهتر است پاها را به مدت ۱۵ دقیقه درون آب نمک قرار داده و با استفاده از سنگ پا آن را ماساژ دهید، با تکرار کردن این روش می توانید نتیجه آن را مشاهده نمایید.

بهبود کم خونی

همان طور که عنوان شد با ماساژ دادن پوست با استفاده از سنگ پا شما می توایند جریان خون را در بدن افزایش داده و باعث بهبود کم خونی در بدن خود شوید.

کاربردهای صنعتی سنگ پا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید از سنگ پا برای کاربردهای صنعتی نیز استفاده می شود. از جمله موارد پرکاربرد سنگ پا عبارت است از:

کاربردهای پزشکی

از سنگ پا برای ساخت خمیر دندان استفاده می شود و تاثیربسیار زیادی بر روی سفیدی دندان می گذارد. این محصول در دستگاه ها و به روش های مختلفی تبدیل به مواد مفیدی برای دندان ها می شود.

استفاده از سنگ پا در ساختمان سازی

سنگ پا محصولی سبک بوده و مقاومت بسیار بالایی دارد و از این رو می توان از آن برای ساخت ساختمان نیز استفاده کرد. همچنین از این سنگ برای زیباسازی نمای ساختمان نیز به کار برده می شود.

تمیز کردن سرویس بهداشتی

لکه های موجود بر روی سنگ توالت را می توانید با استفاده از سنگ پا از بین ببرید و باعث براق و درخشان شدن آن شوید. همچنین می توانید بر روی سنگ پا مواد شوینده زده تا سنگ توالت تمیزتر شود.

نحوه استفاده از سنگ پا

برای استفاده از سنگ پا باید آن را مرطوب کنید. از آن جا که جنس سنگ پا سخت و زبر است در صورتی که به صورت خشک مصرف شود می تواند به پوست شما آسیب وارد نماید به همین دلیل باید ابتدا آن را خیس نمایید. همچنین بعد از هر بار استفاده از سنگ پا آن را به صورت کامل شسته و ضدعفونی نمایید تا تمامی میکروب های موجود بر روی آن از بین رود.

قیمت سنگ پا

میزان تخلخل سنگ پا تاثیر زیادی بر روی کیفیت این محصول دارد. هنگامی که ماگماها در دل زمین باقی می مانند، گازهای موجود در آن به سرعت خارج می شوند، سرعت خروج این گازها میزان تخلخل این سنگ ها را تعیین می کند و از این رو بر روی کیفیت و در نتیجه قیمت این محصول تاثیرگذار می باشد.

مراقبت از سنگ پا

سنگ پا را باید بعد از هر بار استفاده آن را ضدعفونی کرده و آن را در زیر نور خورشید قرار دهید تا میکروب های موجود بر روی آن از بین رود و با استفاده از نخ آن را در حمام آویزان نمایید تا همواره خشک بماند. زیرا مرطوب بودن این سنگ ها می تواند باعث جذب میکروب ها و قارچ ها شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.