قیمت پوکه معدنی کیسه ای

پوکه معدنی کیسه ای

پوکه نوعی سنگ آتشفشانی بیرونی است که هنگام خروج گدازه‌ای با محتوای بسیار زیاد آب و گاز از یک آتشفشان تولید می‌شود. با فرار حباب های گاز، گدازه کف آلود می شود. هنگامی که این گدازه سرد و سخت می شود، نتیجه آن درست شدن یک ماده سنگی بسیار سبک است که با حباب های ریز گاز پر شده است. پوکه معدنی معمولاً رنگ روشنی دارد که نشان می دهد سنگی آتشفشانی با محتوای سیلیس بالا و آهن و منیزیم کم است، نوعی که معمولاً به عنوان ریولیت طبقه بندی می شود.

مهندسان ایتالیایی به دلیل دوام خوب آن ترجیح می دهند از پودر پوکه برای ساخت بتن استفاده کنند. همانند که 2000 سال پیش توسط رومی ها استفاده می شد. معبد خدایان رومی یکی از بهترین آثار حفظ شده در معماری رومی است و یکی از مشهورترین بناهایی است که از بتن پوکه ساخته شده است. پوکه از نظر دوام و کاربردی بودن به عنوان عنصری مناسب برای ساخت مصالح و سیمان ساختمانی میباشد. بلوک پوکه توسط معماران و مهندسان ماهر آن دوره کشف شد و به یکی از لوازم صنعت ساختمان تبدیل شد و تولید بلوک پوکه شتاب گرفت.

محققان گزارش داده‌اند که وزن مخصوص گنبد بتنی عظیم پانتئون (معبد خدایان رومی) را می‌توان به لطف یک سنگدانه پوکه سبک‌تر جابه‌جا کرد. قابلیت حفظ یکپارچگی این سازه برای مدت طولانی به دلیل استفاده از بلوک های بلوک بتنی حاوی پوکه می باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی کیسه ای و خرید انواع پوکه معدنی میتوانید به سایت معدن داران کیمیا مراجعه کنید.

پوکه چیست؟

پوکه عبارت ترکی است که از کلمه لاتین pumex گرفته شده است که به معنای کف است. پوکه یک سنگ آتشفشانی است که در اثر فوران آتشفشان ها با محتوای بسیار بالایی از گدازه به وجود می آید. این تنها نوع سنگی است که به دلیل چگالی سنگ پا که به طور کاملا طبیعی از ذرات گدازه در طی فعالیت های آتشفشانی تشکیل شده است، روی سطح آب باقی مانده است. 

این سنگ که حاوی مقادیر زیادی سیلیس و مقادیر کمی آهن و منیزیم است، به طور کلی در دسته ریولیت (نوعی سنگ با ترکیب شیمیایی مشابه گرانیت) قرار می گیرد. شرکت معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی با قیمت مناسب در کشور می باشد جهت خرید انواع پوکه معدنی با ما تماس بگیرید.

قیمت پوکه معدنی کیسه ای
قیمت پوکه معدنی کیسه ای

ویژگی های پوکه معدنی کیسه ای

مخلوط پوکه مدرن امروزی عموماً از سنگ پا، ماسه پوکه و آب تشکیل شده است. از پودر پوکه برای درست کردن بتن به خصوص در پروژه های ساختمانی معمولی و کاربردهای زیرساختی شهری استفاده می شود. 

مزایای پودر پوکه در صنعت ساختمان

پودر پوکه را به عنوان یک ماده سبک میشناسند .سبکی یکی از مهمترین مزایای بتن ساخته شده از پودر پوکه می باشد. وزن آن یک سوم سیمان بر پایه شن و ماسه و بدون پوکه است. این ویژگی باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه مرتبط با خوردگی فولاد مورد استفاده در سازه های بلوک پوکه می شود. بتن پوکه که نقش مهمی در کاهش بار بر روی بسیاری از واحدهای نگهدارنده مانند تیرها و کف بتنی ایفا می کند، سازه های سازه ای بزرگتر و قوی تر را ممکن می سازد. برای استعلام قیمت پوکه معدنی و خرید آن با شرکت معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی در کشور با مناسب ترین قیمت تماس بگیرید.

 عایق حرارتی سطح بالا

به دلیل انتقال حرارت کم آن، عایق حرارتی ساختمان های با استفاده از بلوک های بتنی پوکه به حداقل سطح کاهش می یابد. هنگامی که این ملات با افزودن سنگدانه های مختلف (ماسه، سیمان، شن) تهیه می شود، هنگامی که به بلوک تبدیل می شود، امکان ساخت سازه هایی را فراهم می کند که انتقال حرارت را کاهش داده و از تراکم رطوبت بر روی دیوارها و سقف های پوکه جلوگیری یا کاهش می دهد. 

بلوک های پوکه بتنی با خواص عایق برای بسیاری از زمینه های استفاده، به ویژه برای سازه های متمرکز بر عایق حرارتی ایده آل هستند. صرف نظر از این، بتن پوکه دارای مقاومت حرارتی بالاتری نسبت به بتن استاندارد است. این امر از سرایت آتش به سایر قسمت های ساختمان حتی در تماس مستقیم با آتش جلوگیری می کند.

سهولت ساخت، ظاهر زیبایی و عایق صدا

عامل مهم دیگری که در پس ترجیح پودر پوکه در بخش ساخت و ساز وجود دارد این است که امکان میخکوبی، برش و حفاری آسان را فراهم می کند. بتن پوکه از نظر ظاهری، رنگ و بافت بسیار زیبایی دارد. صرف نظر از این، پوکه دارای ویژگی های عایق صوتی با کیفیتی در مقایسه با سایر عناصر ساختمانی است. پوکه کیسه ای را از شرکت مجموعه معدن داران کیمیا با قیمت مناسب تهیه کنید.

خرید پوکه معدنی کیسه ای
خرید پوکه معدنی کیسه ای

مقاومت بتن پودر پوکه

بتن پودر پوکه در برابر عوامل جوی مانند یخ زدگی و سیل بسیار مقاوم است. این باعث می شود در آب و هوای بسیار سرد و شرایط آب و هوایی بسیار کاربردی باشد. علاوه بر این ساختار بسیار مقاومی در برابر طوفان های ناشی از زلزله یا بادهای شدید دارد. در برابر تخریب یا شکستگی ناشی از چنین رویدادهای طبیعی بسیار مقاوم است.

صرف نظر از این، جذب مایع برتر (خاصیت جذب) آن باعث تقویت واکنش شیمیایی بین پیوندهای سنگدانه می شود. آب برای ادامه واکنش های شیمیایی بین مواد موجود در این سنگدانه ضروری است. این به معنای دوام بهتر و نفوذپذیری آب کمتر است. برای اطلاع از قیمت پوکه شیب بندی و خرید آن با شرکت معدن داران کیمیا تماس بگیرید تا کارشناسان فروش این مجموعه شما را راهنمایی نمایند.

قیمت پوکه معدنی کیسه ای

قیمت پوکه معدنی کیسه ای ممکن است بسته به نوع پوکه، بلوک و مناطق مورد استفاده متفاوت باشد. قیمت پوکه که بسته به مراحل فرآوری پوکه یا روکش خوب آن ممکن است افزایش یابد، با توجه به کیفیت مواد مختلف مصرفی در بازار تعیین می شود. همچنین می‌توان سیستم‌های تخفیف مختلف را برای خرید مقادیر زیادی از پوکه به‌صورت هم‌زمان اعمال کرد. رویه‌های تولید و فروش پوکه در بخش‌های مختلف نیز ممکن است بر هزینه‌های فرآیند خرید پوکه تأثیر بگذارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

قیمت پوکه معدنی کیسه ای چقدر می باشد؟

قیمت پوکه معدنی کیسه ای ممکن است بسته به نوع پوکه، بلوک و مناطق مورد استفاده متفاوت باشد. برای استعلام قیمت دقیق و خرید پوکه معدنی کیسه ای با شرکت معدن داران کیمیا تماس بگیرید.

پوکه معدنی کیسه ای چیست؟

پوکه معدنی کیسه ای نوعی سنگ آتشفشانی بیرونی است که هنگام خروج گدازه‌ای با محتوای بسیار زیاد آب و گاز از یک آتشفشان تولید می‌شود. با فرار حباب های گاز، گدازه کف آلود می شود. هنگامی که این گدازه سرد و سخت می شود، نتیجه آن درست شدن یک ماده سنگی بسیار سبک است که با حباب های ریز گاز پر شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.