خصوصیات و کاربرد پوکه معدنی

پوکه معدنی به عنوان یک نوع مصالح ساختمانی ویژه در بسیاری از پروژه‌های جدید به کار گرفته می‌شود و می‌تواند وزن یک سازه را به طرز چشمگیری کاهش دهد. به همین دلیل استفاده از این سنگ معدن به یکی از روش‌های اصلی در ساخت و ساز مجتمع‌های مسکونی بسیار بزرگ تبدیل شده است. پوکه به دلیل ساختار منحصربه‌فرد خود و وجود تخلخل بسیار زیاد طرفداران بسیاری دارد و معمولاً برای پر کردن فضای خالی یا پوشش دادن بخش‌هایی از ساختمان که امکان استفاده از مصالح سنگین‌تر را ندارند به کار گرفته می‌شود.
پوکه معدنی یک ترکیب خاص و منحصربه‌فرد دارد و ظاهر و درصد ترکیبات موجود در آن با توجه به نقاط مختلف و همچنین نوع گدازه‌های آتشفشانی متفاوت است. به همین دلیل در بازار با انواع مختلفی از پوکه‌ها مواجه هستیم که هرکدام از آن‌ها می‌تواند برای یک هدف خاص به کار گرفته شود. از اندازه‌های مختلف گرفته، رنگ‌های متفاوت و همچنین ترکیبات شیمیایی متفاوت، هرکدام از این فاکتورها می‌توانند برای خریداری این ماده اهمیت داشته باشد.

خصوصیات و کاربرد پوکه معدنی


بنابراین با توجه به اهمیت پوکه معدنی در ساخت و ساز و تمایل بالا به استفاده از آن، در این مطلب قصد داریم یک تعریف کلی از آن ارائه دهیم و ضمن معرفی کردن کاربردهای آن، به معرفی چند نوع مختلف از آنها بپردازیم. پس با ما همراه باشید!

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.