پوکه معدنی مورد نیاز خود را از کجا تهیه کنیم؟

نحوه تهیه پوکه معدنی

در مورد خرید پوکه معدنی سؤالات متعدد و ابهامات زیادی وجود دارد و با وجود اینکه کشور ما از لحاظ این محصول معدنی یک کشور غنی محسوب می‌شود، اما شفافیت کامل در مورد عرضه آن وجود ندارد. در مورد محل‌هایی که بتوان پوکه را پیدا کرد، باید به سراغ گزینه‌ها و مکان‌هایی را که در آنها آتشفشان فعال یا خاموش وجود داشته باشد. همان‌طور که در بالا ذکر گردید، این ماده از گدازه‌های آتشفشانی تشکیل شده است و طبیعتاً بعد از فعالیت آتشفشان و سرد شدن آن می‌توان از آن برداشت. به همین دلیل برای پیدا کردن معادن این محصول کار سختی وجود ندارد و تنها باید آتشفشان های قدیمی را پیدا کنیم.

خرید پوکه معدنی

خرید پوکه معدنی و انتخاب یک شرکت مناسب برای تأمین آن به سؤال بسیاری از خریداران پوکه تبدیل شده است و این موضوع زمانی حادتر می‌شود که در سطح کشور چندین آتشفشان وجود دارد که شرکت‌های مختلف از طریق آنها اقدام به تولید پوکه و عرضه به بازار می‌کند. به همین دلیل تهیه پوکه مورد نیاز برای ساخت و ساز یا حتی سایر شیوه‌های پزشکی به کاری تقریباً مشکل و پیچیده تبدیل شده است که باعث سردرگمی خریداران شده است.

به عنوان مثال، در غرب کشور پوکه معدنی قروه خودنمایی می‌کند که کیفیت بسیار بالایی دارند، و در شرق کشور پوکه مربوط به شهر شهربابک کرمان به فروش می‌رسد. به همین دلیل شاهد هستیم که در سطح بازار تنوع پوکه معدنی بسیار بالا بوده و حتی معیار مشخص و کارشناسی شده برای سنجش آنها وجود ندارد. البته در این بین برخی از کارشناسان به صورت خود جوش به بررسی انواع پوکه یا پومیس موجود در بازار ایران پرداخته ویژگی‌های هر کدام از آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. برای استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید. مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش انواع پوکه معدنی می باشد.

این موضوع باعث شده است که در انتخاب نوع پوکه، شهر منبع آن و همچنین اندازه آن معیارهای نسبی به وجود آیند که می‌توان به آنها بسنده کرد. در این مطلب ما قصد داریم چند نوع پوکه معدنی رایج در ایران را معرفی کنید و نحوه تهیه هر کدام از آنها را به صورت جداگانه شرح دهید. پس با ما همراه باشید!

پوکه معدنی قروه

پوکه قروه معروف‌ترین و محبوبترین پوکه معدنی مورد استفاده در ایران، در استان کردستان و در شهر قروه تولید می‌شود. این پوکه به دلیل دارا بودن ویژگی‌های منحصر به فرد و همچنین شرایط خاص در فرآیند تولید، در شکل‌ها و ابعاد مختلفی عرضه می‌شود که باعث شده است خریداران گزینه‌های متعددی در اختیار داشته باشد. پوکه تولید شده در شهر قروه از جنس سنگ های آذرین بوده و وزن مخصوص آن نسبت به سایر پوکه‌های عرضه شده در ایران پایین‌تر است.

پوکه معدنی قروه به دلیل دارا بودن خلل و فرج زیاد از وزن نسبتاً پایینی برخوردار است و وزن مخصوص آن ۵۵۰ کیلو گرم در هر متر مکعب است. این موضوع استفاده از آن را برای سنگ پا نیز مهیا کرده است. منبع اصلی پوکه در شهر قروه و استان کردستان می‌باشد و برای تهیه حجم بالا از آن می‌توان حضوری به این شهر مراجعه کرد. البته زمینه فروش اینترنتی پوکه قروه نیز فراهم شده است که مشتریان می‌توانند از طریق وب سایت‌های اینترنتی با شرکت‌های مختلف مذاکره کرده و آنها را تهیه کنند.

پوکه معدنی تبریز

پوکه معدنی تبریز نسبت به پوکه قروه از وزن مخصوص بالاتری برخوردار بوده و به رنگ سفید دیده می‌شود. در ساختار این پوکه کمی آهک دیده می‌شود که ممکن است برای برخی سازمان‌ها باعث ایجاد مشکل شود. برای تهیه پوکه تبریز می‌توان از شیوه‌هایی مانند تهیه از طریق سایت‌های اینترنتی اقدام کرد. دور بودن شهر تبریز و کیفیت تقریباً نامناسب آن باعث می‌شود که خریداران تمایل چندانی به استفاده از آن نداشته باشند. مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی با قیمت مناسب در کشور می باشد. جهت خرید انواع پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید.

پوکه دماوند

پوکه دماوند از چند معدن مختلف بدست می‌آید و رنگ آن از خاکستری تا قهوه‌ای تیره تغییر می‌کند. با توجه به جنس آن، وزن مخصوص هر کدام از این پوکه‌ها نیز متغیر است. تهیه پوکه دماوند نسبت به پوکه شهر تبریز راحت‌تر است و مشتریان دسترسی بهتری با آن دارند.

پوکه کرمان

پوکه تولید شده در شهر کرمان و یا پوکه معدنی کرمانشاه را می‌توان یکی از سنگین‌ترین پوکه‌های تولیدی در ایران دانست که به رنگ قهوه‌ای سوخته و سیاه دیده می‌شود. خلل و فرج این پوکه نسبت به سایر موارد کمتر است و استفاده ساختمانی آن نیز محدود است. این پوکه معمولاً در استان‌های شرقی و جنوبی کشور به فروش می‌رسد در سایر نقاط کشور بندرت دیده می‌شود.

پوکه معدنی مورد نیاز
پوکه معدنی مورد نیاز خود را از کجا تهیه کنیم؟

دسترسی به کدام نوع پوکه بهتر است؟

در مقایسه دسترسی انواع پوکه موجود در ایران می‌توان گفت که پوکه معدنی قروه و پوکه دماوند از شرایط بهتری برخوردار هستند. این دو معدن در نقاط مرکزی ایران واقع شده و می‌توانند به راحتی به بیشتر استان‌های ایران محصولات خود را ارسال کنند. اگر چه معیار انتخاب در پوکه به جنس آن و کارایی آن بر می‌گردد، اما باید عنوان کرد که پوکه معدنی قروه از لحاظ کیفیت و سبک وزن بودن به عنوان بهترین پوکه ایران شناخته می‌شود و در حوزه‌های مختلفی از آن استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پوکه قروه و انواع مختلف آن به سایر بخش‌های وب سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش محصول با ما در تماس باشید.

پوکه معدنی مورد نیاز خود را از کجا تهیه کنیم؟

مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی با قیمت مناسب و کیفیت بالا می باشد. برای خرید انواع پوکه معدنی با ما تماس بگیرید.

معروف‌ترین و محبوبترین پوکه معدنی مورد استفاده در ایران چیست؟

پوکه معدنی قروه معروف‌ترین و محبوبترین پوکه معدنی مورد استفاده در ایران می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.