کاربرد پوکه معدنی قروه با توجه به انواع مختلف آن

کاربرد پوکه معدنی قروه چیست

پوکه معدنی قروه یکی از معروف‌ترین مواد معدنی در ایران است که کاربردهای بسیاری از لحاظ پزشکی و ساختمانی دارد. خصوصیات ظاهری و عناصر شیمیایی منحصر به فرد موجود در این پوکه  باعث شده است که بسیاری از فعالان صنعتی از این ماده در فعالیت‌های خود استفاده کنند و نقشی غیرقابل انکار در فعالیت‌های آنها داشته باشد. شاید بسیاری از افراد این سؤال را مطرح کنند که چرا با وجود فراوانی تولید پوکه معدنی در ایران، پوکه معدنی قروه از اعتبار بیشتری برخوردار است و اکثر سازندگان پروژه‌های ساختمانی و شرکتهای تولید کننده مواد مختلف به استفاده از آن مایلند؟

در پاسخ به این سؤال می‌توان به مزایای مختلفی که پوکه معدنی قروه نصیب استفاده کنندگان از آن می‌کند اشاره کرد. در حقیقت زمانی که در یک پروژه از پوکه معدنی استفاده می‌شود، انتظارات ویژه‌ای از آن می‌رود در صورت برآورده شدن این انتظارات می‌توان انتظار داشت که پروژه مورد نظر در ایده آل ترین حالت خود قرار داشته باشد. ما برای روشن شدن دلیل استفاده از پوکه معدنی قروه در این مطلب به مقایسه آن با برخی دیگر از معادن موجود در کشور خواهیم پرداخت و مزایای آن را معرفی خواهیم کرد. در ادامه مطلب نیز به معرفی برخی از کاربردهای پوکه معدنی قروه با توجه به انواع مختلف آن‌ها خواهیم پرداخت و مختصری در مورد آن شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

چرا پوکه معدنی قروه؟

در حال حاضر، در سطح کشور چند شرکت و چند معدن به تولید پوکه معدنی فعالیت دارند و تولیدات آنها در غرب کشور، شرق کشور و جنوب کشور نیز عرضه می‌شود. به عنوان مثال، پوکه معدنی تبریز یکی از معروف‌ترین پوکه‌های موجود در شمال غرب کشور و پوکه معدنی کرمان از معروفترین برندهای موجود در شرق کشور است. اما با این وجود، شرکت‌های مختلف هنوز هم به استفاده از پوکه معدنی قروه تمایل نشان می‌دهند.

پوکه معدنی قروه اولین پوکه کشف شده در ایران است که با رنگهای قهوه‌ای، مشکی و سبز تیره وجود دارد. این پوکه به عنوان سبک‌ترین پوکه موجود در ایران شناخته می‌شود و وزن مخصوص آن حدود ۵۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب است. از نظر سختی، پوکه قروه در بهترین حالت ممکن قرار دارد و سبک‌تر از سایر پوکه های موجود در سطح کشور است. مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. برای خرید انواع پوکه معدنی با ما در تماس باشید.

پوکه معدنی تبریز

پوکه معدنی تبریز نوعی دیگری از پوکه های موجود در کشور است از چند معدن موجود در استان آذربایجان استخراج می‌شود. ویژگی اصلی این پوکه معدنی این است که درصد اندکی آهنگ در درون آن وجود دارد که باعث شده است امکان تخریب سازه‌های فلزی را بالا ببرد. پوکه تبریز با رنگ سفید دیده می‌شود و عمدتاً وزن مخصوص آن حدود ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

پوکه معدنی کرمان

پوکه معدنی کرمان که از شهر شهربابک به دست می‌آید نسبت به دو نوع فوق الذکر وزن مخصوص بیشتری دارد و میزان تخلخل آن کمتر است. معمولاً از این نوع پوکه به عنوان پودر برای برخی مسائل دارویی استفاده می‌شود و در سایر شهرهای ایران استفاده کمتری دارد.

پوکه‌ معدنی دماوند

پوکه‌های دماوند یکی دیگر از برندهای معروف در تولید پوکه که از چهار معدن مختلف به دست می‌آیند. این پوکه‌ قروه در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند و وزن مخصوص آنها از ۶۵۰ کیلوگرم تا ۹۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب متغیر است. عمده استفاده از این پوکه معدنی به شهرهای اطراف محدود می‌شود.

انواع پوکه معدنی قروه و کاربرد آنها

کاربرد پوکه معدنی قروه
کاربرد پوکه معدنی قروه با توجه به انواع مختلف آن

پوکه معدنی قروه را با توجه به اندازه دانه‌های آن به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌کنند و هر کدام از آنها را در حوزه‌های مختلفی به کار می‌گیرند. برای استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید. مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی می باشد.

چند نوع مختلف از این پوکه عبارتند از:

پوکه معدنی قروه عدسی

در سایز بین ۴ تا ۷ میلیمتر عرضه می‌شود و بیشتر کاربردهای آن در حوزه ساختمانی است. از پوکه عدسی در پروژه‌های سنگین استفاده نمی‌شود و عمدتاً در تولید بلوک‌های سقفی، تیغه‌ای و در برخی موارد اندک بلوکهای دیواری استفاده می‌شود.

پوکه معدنی قروه نخودی

پوکه معدنی نخودی به اندازه یک نخود یا بزرگتر است و معمولاً اندازه آن از ۵ تا ۱۲ میلیمتر تغییر می‌کند. این پوکه در تولید بتن سبک و همچنین بلوک‌های بزرگ کاربرد بیشتری دارند و معروف‌ترین محصولات تولید شده از آن بلوک پومیس یا بلوک پوکه‌ای است. البته از این نوع پوکه همراه با پوکه ماسه‌ای برای تصفیه آب و همچنین کارهای کشاورزی در گلخانه نیز استفاده می‌شود.

پوکه معدنی فندقی

معمولاً در سایز ۱۰ تا ۲۰میلی متر تهیه می‌شود و اندازه‌های آن برای کارهایی مانند پر کردن و شیب بندی ساختمان مناسب است. در واقع این محصول علاوه بر تخلخل ذاتی خود، فضای زیادی بین دانه‌ها ایجاد می‌کند که وزن پایه ساز را کاهش می‌دهد.

پوکه معدنی قروه بادامی

این نوع پوکه معمولاً در اندازه‌های بین 18 تا ۲۶ میلیمتر آماده می‌شود و برای پر کردن فضاهای خالی یک انتخاب ایده آل به شمار می‌رود. سبک بندی و شیب سازی دو کاربرد معمول از این نوع پوکه هستند. نحوه استخراج پوکه معدنی قروه را در سایت معدن داران کیمیا به طور کامل مورد بررسی قرار داده ایم که پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

سنگ پوکه‌ای

این نوع پوکه معدنی قروه از لحاظ اندازه و ظاهر محدودیت خاصی ندارند و بیشتر در کارهای دکوراسیون و تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمونه بسیار رایج آن آبنماهای سطح شهر هستند که در بسیاری از میادین و پارک‌های شهر نصب می‌شود. این پوکه به دلیل داشتن خلل و فرج بزرگ فضای مناسبی برای کار گذاشتن لامپ و نورپردازی در اختیار طراحان قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع پوکه‌های معدنی به وب سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش انواع پوکه معدنی قروه با ما در تماس باشید.

کاربرد پوکه معدنی قروه چیست؟

در این مقاله از سایت معدن داران کیمیا به بررسی کاربرد پوکه معدنی قروه به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

انواع پوکه معدنی قروه و کاربرد آنها چیست؟

برای اطلاع از انواع پوکه معدنی قروه و کاربرد آنها پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.