نحوه استخراج پوکه معدنی قروه و کاربردهای آن

نحوه استخراج پوکه معدنی قروه

برای این که پوکه هایی مرغوب و باکیفیت را استخراج کنید باید در انتخاب نوع معدن دقت بالایی نمایید. سپس سنگ معدنی مورد آزمایش قرار گرفته و بعد از اطمینان از کیفیت این پوکه ها، با استفاده از دستگاه هایی نظیر دستگاه سنگ تراش، حفار کابل دار و بولدوزر پوکه های معدنی را استخراج می کنند. بعد از استخراج پوکه های بدست آمده را با استفاده از کامیون حمل می نمایند.

پوکه معدنی قروه

پوکه قروه تشکیل شده از گدازه های ناشی از فعالیت های آتشفشانی بوده که بعد از فرود آمدن در سطح زمین سرد گشته و به شکل دانه های درشت و ریز متخلخل تبدیل می شود. از جمله اصلی ترین و مهم ترین مزیت های این پوکه ها وزن پایین و مقاومت بالای این محصول می باشد که باعث باارزش شدن این پوکه ها شده است.

پوکه معدنی چیست؟

پوکه های معدنی یکی از محصولات پرکاربرد است که به صورت طبیعی و از فعالیت های آتش فشانی تشکیل می شود. این محصول به دلیل تخلخل و وزن کمی که دارد، در ساخت مصالح ساختمانی و در سبک سازی به کار برده می شود. از جمله بهترین پوکه های معدنی در قروه موجود بوده که به پوکه های معدنی قروه معروف می باشد و به دلیل کیفیت بالا، به کشورهای خارجی نیز صادر می شود.

انواع پوکه قروه

پوکه سیاه بادامی

پوکه سیاه بادامی نوعی پوکه معدنی است که به شکل فله ای در معادن استخراج می شود. این پوکه ها کاربردهای وسیعی داشته که از جمله آن می توان به ساختمان سازی و دیوار چینی، ساخت تونل ها و تصفیه خانه ها اشاره کرد.

برای استعلام قیمت پوکه معدنی با شرکت معدن داران کیمیا در تماس باشید. مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی می باشد.

نحوه استخراج پوکه معدنی قروه
نحوه استخراج پوکه معدنی قروه و کاربردهای آن

پوکه عدسی

پوکه های عدسی از دیگر انواع پوکه های معدنی بوده که سایز آن به اندازه عدس می باشد. این پوکه ها اغلب سیاه رنگ بوده و از وزن کمی برخوردار می باشد.

پوکه ماسه ای

پوکه های معدنی ماسه ای همان طور که از نام آن مشخص است، ابعادی شبیه به ماسه داشته و اغلب برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

پوکه مخلوط

پوکه های معدنی مخلوط از ترکیب چند پوکه تشکیل شده و به همین دلیل ابعاد آن با یکدیگر متفاوت می باشد. از این پوکه ها در موارد خاص استفاده می شود.

معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی در کشور می باشد. در صورت نیاز به خرید پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید.

کاربردهای پوکه معدنی قروه

در کشاورزی

پوکه های معدنی قروه کاربردهای زیادی در کشاورزی داشته که از جمله این کاربردها می توان به ریشه زنی، قلمه زنی، افزایش رشد گیاه، ترک نخوردن خاک، استفاده به جای کود شیمیایی و نگهداری آب اشاره کرد. این پوکه ها در مناطقی که دچار کمبود آب هستند، برای نگهداری و ذخیره آب کاربرد فراوانی دارد.

مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش سنگ پا می باشد. در صورت نیاز به خرید انواع سنگ پا با قیمت مناسب با معدن داران کیمیا در ارتباط باشید.

در ساختمان سازی

پوکه های معدنی در صنعت ساختمان سازی بسیار کاربردی است. به دلیل سبک بودن این پوکه ها از آن برای ساخت سازه ها و سبک سازی استفاده می شود. در شیب بندی و کف سازی ساختمان این پوکه ها به کار برده می شود. 
همچنین در سد سازی نیز از این پوکه ها جهت مقاوم سازی سد در مقابل فشار آب و همینطور جهت افزایش کیفیت کار مورد استفاده قرار می گیرد.

در آکواریوم ها

گیاهان برای رشد و تکثیر به فتوسنتز نیاز دارند و از این رو از این پوکه ها برای آماده سازی این شرایط استفاده می شود. همچنین این پوکه های معدنی برای از بین بردن باکتری های مضر به کار برده می شود. علاوه بر آن از این پوکه ها برای زیباسازی آکواریوم ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در تصفیه آب

از پوکه های معدنی قروه برای تصفیه کردن آب های آلوده استفاده می شود. در فاضلاب ها که آب های آن آلوده می باشد، از پوکه های معدنی استفاده می کنند تا جلبک ها و لجن ها را جداسازی کنند.

در صورت نیاز به استعلام قیمت سنگ پا با شرکت معدن داران کیمیا در تماس باشید. مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش انواع سنگ پا می باشد.

در عایق های پرکننده بنایی

امروزه استفاده از پوکه های معدنی قوه تحت عنوان عایق برای پر کردن بین حفره ها، عایق بین دیوار و وسط بلوک های سیمانی استفاده می شود.

در آجرهای عایق صوتی

عایق صوتی یکی از ویژگی های منحصر به فرد پوکه های معدنی قروه می باشد. در تهیه این آجرها از این پوکه ها استفاده کرده به همین دلیل دارای ویژگی عایق صدا، مقاومت بالا، وزن پایین و مقاوم در برابر حریق است. همچنین این پوکه ها به دلیل عایق صدا بودن در مکان های پر سر و صدایی مانند موتورخانه ها برای کاهش سر و صدا کاربرد زیادی دارد.

استخراج پوکه معدنی قروه
نحوه استخراج پوکه معدنی قروه

در عایق حرارتی

این پوکه ها علاوه بر عایق صوتی، عایق خوبی در برابر حرارت بوده و باعث ایجاد ساختمانی ضد باد شده و کاهش چشمگیری در مصرف انرژی دارد و به همین دلیل امروزه استفاده از این محصول در صنعت ساختمان سازی رواج بسیاری پیدا کرده است.

پوکه معدنی را از مجموعه معدن داران کیمیا با مناسب ترین قیمت تهیه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

قیمت پوکه معدنی قروه

پوکه های معدنی قروه قیمت ثابتی نداشته و عوامل متعددی باعث تغییر قیمت این محصول می شود. از جمله این عوامل می توان به میزان تخلخل پوکه، ابعاد آن، کیفیت محصول و … اشاره کرد. نوع کاربرد نیز بر روی قیمت این محصول تاثیر دارد. به عنوان مثال پوکه مصرفی در آکواریوم نیاز به کیفیت بالایی نداشته و از این رو می توان محصولی با قیمت پایین تر استفاده کرد ولی برای صنعت ساختمان سازی باید از محصولات با کیفیت استفاده کرد که این خود قیمت بالایی نیاز دارد.

خرید پوکه معدنی قروه

برای خرید پوکه های معدنی باید به میزان تخلخل و کیفیت محصول توجه بسیاری نمود. پیش از خرید این محصول ابتدا باید هدف خود را از خرید مشخص کرده و سپس متناسب با نیاز خود کیفیت محصول را تعیین کنید.

شیوه‌های فروش پوکه معدنی قروه از مقالات مرتبط با این مقاله در سایت معدن داران کیمیا می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

تخلخل چیست

گدازه های خارج شده از آتشفشان گازهایی درون خود دارند که در هنگام خروج سنگ ها این گازها از داخل سنگ خارج می شوند و سوراخ های موجود در آن همین گازهایی است که از سنگ ها خارج می شوند. سرعت خروج این گازها میزان تخلخل محصول را تعیین کرده و هر چه گازها سریع تر خارج شوند تخلخل محصول بیشتر بوده و می توان گفت که کیفیت بیشتری دارد.

نحوه استخراج پوکه معدنی قروه به چه صورت می باشد؟

در این مقاله از سایت معدن داران کیمیا به برسی نحوه استخراج پوکه معدنی قروه به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

کاربردهای پوکه معدنی قروه چیست؟

پوکه معدنی قروه کاربردهای بسیار فراوانی دارد که در این مقاله از سایت معدن داران کیمیا به آن پرداخته ایم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.