قیمت پوکه قروه

شهرستان قروه یکی از شهرهای پر جمعیت استان کردستان میباشد که دارای منابع خوبی از پوکه معدنی است. این شهرستان با داشتن ظرفیت های بالای در تولید و صادر کردن پوکه معدنی یکی از قطب های کشور در این صنعت میباشد. برای خرید و اطلاع از قیمت پوکه قروه میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.

پوکه قروه چیست؟


پوکه سنگی آتشفشانی است که هنگام بیرون ریختن گدازه های با محتوای آب و گاز زیاد از آتشفشان تولید می شود. کانی سبک و سنگی در نتیجه سرد شدن و انجماد گدازه به وجود می آید. سنگ های پوکه با حباب های ریز گاز پر شده اند. گدازه ای که به جای پوکه، سریعتر به شکل شیشه ای آتشفشانی سخت می شود.
پوکه قروه معمولاً دارای رنگ روشن و دارای سیلیس زیاد و آهن و منیزیم کمی دارد. پوکه به اندازه‌ای سبک است که روی آب شناور شود و چندین میلیون سال روی آب شناور میشود تا سرانجام غرقآب میشوند. اصطلاح پوکه معمولاً به سنگ های آتشفشانی اطلاق داده می شود.


پوکه سنگی طبیعی است که کاربردهای عملی زیادی دارد. می توان آن را در قطعات بزرگ یا پودرهای ریز به دست آورد. در حالی که بیشتر منابع پوکه در جهان در مصالح ساختمانی استفاده می شود، همچنین به طور گسترده ای به عنوان یک ماده ساینده در تمیز کردن مواد برای استفاده شخصی و برای استفاده در درست کردن خانه استفاده می شود.

استفاده از پوکه در مصالح ساختمانی و باغبانی


تقریباً سه چهارم کل پوکه تولید شده در قروه سالانه در مصالح ساختمانی سبک وزن مانند بلوک بتنی و بتن استفاده می شود. باقیمانده پوکه تولید شده در باغبانی، محوطه سازی و ساخت ساینده ها استفاده می شود. پوکه علاوه بر استفاده بر روی بدنه، برای سنگ زنی و صیقل دادن شیشه تلویزیون ها و همچنین برای تمیز کردن و آماده سازی فلزات روی بردهای مدار استفاده می شود. خمیردندان ها اغلب حاوی مقداری پوکه هستند

قیمت پوکه قروه
قیمت پوکه قروه

فواید پوکه قروه برای باغبانی

  • پوکه باعث افزایش زهکشی در بستر باغ می شود.
  • از گل آلود شدن خاک جلوگیری می کند، بنابراین ریشه ها در هوای مرطوب پوسیده نمی شوند.
  • این یک محصول ارگانیک طبیعی و فرآوری نشده است که از معادن بکر قروه استخراج میشود.
  • رطوبت را نگه می دارد. اگرچه پوکه ممکن است خشک به نظر برسد، اما در مقایسه با پوست درخت کاج کمپوست شده .
  • رطوبت را تا 48 ساعت (در هوای خنک) حفظ می کند.
  • رطوبت را به آرامی و با سرعت ثابت آزاد می کند.
  • منافذ ریز روی سطح به عنوان مخازن میکروسکوپی برای ذخیره رطوبت و مواد مغذی عمل می کنند.
  • به هوادهی خاک کمک می کند. (ریشه های گیاه به اکسیژن نیاز دارند.)
  • بسته به معدنی که از آن می آید، پوکه ممکن است خاک را با 70 یا بیشتر مواد معدنی مفید غنی کند.
  • تجزیه نمی شود، پوسیده نمی شود، رانش ایجاد نمی کند و از بین نمی رود.

اندازه پوکه قروه


شرکت معدن داران پوکه قروه را به صورت دانه هایی از ۱/۸ تا ۳/۸ اینچ تولید میکند. میتوان برای زهکشی باغ یا گیاهان خود از ترکیبی از همه اندازه ها استفاده کنید. اما واقعاً مهم نیست. هنگامی که شک دارید از دانه های ریزتر برای ساکولنت ها در ظروف و دانه های بزرگتر برای تخت های باغ استفاده کنید.

قیمت پوکه قروه
قیمت پوکه قروه

نحوه استفاده از پوکه قروه در باغچه


برای ساکولنت ها و سایر گیاهانی که نمی توانند در خاک مرطوب رشد کنند، زهکشی را با اصلاح بسترها با مخلوطی از ۲۵ درصد خاک باغچه، ۲۵ درصد پوکه، ۲۵ درصد کمپوست و ۲۵ درصد ماسه تیز (دانه درشت) مانند گرانیت تجزیه شده استفاده کنید.
کاکتوس و گیاهان کاکتوس مانندی که رطوبت را ذخیره می کنند و به طور استثنایی مستعد پوسیدگی (مانند سرخوشی چربی) هستند را در برم های اصلاح شده با 50 درصد پوکه بکارید. اگر اصلاح خاک در بستر باغ یک گزینه نیست، گودال کاشت را با سنگ پوکه پر کنید تا ریشه ها توسط آن احاطه شوند و تاج گیاه به خاک برخورد نکند.

کاربرد پوکه

از پوکه به عنوان پوشش رویه برای جذب آب بارانی که در اطراف گیاهان قرار می گیرد استفاده کنید. برای ساکولنت ها و سایر گیاهانی که در معرض خاک نرم و خیس هستند، از یک میله فلزی یا دسته جارو استفاده کنید تا گیاه را با تونل های عمودی (سوراخ های هوا) به عمق چندین فوت دور بزنید.

آنها را به فاصله 12 تا 18 اینچ از هم و تقریباً همین فاصله از پایه گیاه قرار دهید. (هدف اضافه کردن پوکه به خاک است اما آسیبی به ریشه ها وارد نمی شود.) منافذ را در سطح خاک کمی باز کنید تا ریختن پوکه در آنها آسان شود.

پوکه معدنی قروه

قروه یکی از شهرهای غربی کشور و استان کردستان است که یک آتشفشان غیرفعال در آن وجود دارد که موجب ایجاد معادن بسیار عظیمی از پوکه شده است. نکته جالب در مورد این معادن این است که پوکه‌های آن نسبت به سایر پوکه‌های موجود در کشور از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و از لحاظ تمام ویژگی نسبت به آنها برتری دارد.

خصوصیات و کاربرد پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی به عنوان یک نوع مصالح ساختمانی ویژه در بسیاری از پروژه‌های جدید به کار گرفته می‌شود و می‌تواند وزن یک سازه را به طرز چشمگیری کاهش دهد. به همین دلیل استفاده از این سنگ معدن به یکی از روش‌های اصلی در ساخت و ساز مجتمع‌های مسکونی بسیار بزرگ تبدیل شده است. پوکه به دلیل ساختار منحصربه‌فرد خود و وجود تخلخل بسیار زیاد طرفداران بسیاری دارد

قیمت پوکه شیب بندی چگونه است؟

پوکه معدنی یک ماده معدنی است که دارای خاصیت های زیادی برای ساخت ساز و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی میباشد. ساخت یک خانه تا حد زیادی به منطقه ای که در آن قرار خواهد گرفت بستگی دارد. در یک زمین مسطح، هیچ مشکلی در چیدمان ساختمان وجود ندارد.برای اطلاع از قیمت پوکه شیب بندی با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.