فواید سنگ پا

آشنایی با فواید سنگ پا

استفاده از سنگ پا یکی از روش های ایده آلی است که برای مصارف مختلف بر روی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و برخی آن را گیاهی می دانند، اما در واقع نوعی سنگ آذرین آتشفشانی است که در هنگام فوران آتشفشان ها از چندین ماگمای خاص تشکیل و سپس سرد می شود. برخی از فواید استفاده از سنگ پا:

 • از بین بردن پوست تیره، زبر و کدر، جایی که می توان از سنگ پا برای پاکسازی یا لایه برداری سلول های مرده پوست استفاده کرد.  استفاده از این سنگ پوست را سفید نمی کند، اما فایده آن این است که اسکرابی  برای از بین بردن پوست مرده پا و بدن است که آن را تمیز و روشن می کند.
 • روغن‌های ضروری را جذب می‌کند و سپس آن‌ها را در هوا رها می‌کند و این کار را می‌توان با قرار دادن آن در یک کیسه پلاستیکی حاوی کمی روغن و آویزان کردن آن در هر نقطه از خانه انجام داد، زیرا این کار به حفظ بوی تازگی خانه در طول سال کمک می‌کند.
 • می توان از آن برای لایه برداری ملایم پوست استفاده کرد، زیرا می تواند قسمت های کدر پوست را پاک و آن را شاداب کند، فقط در هنگام استفاده باید مطمئن شوید که سنگ مرطوب باشد و با حرکات دایره ای صورت را به آرامی با آن مالش دهید و این روش یک بار در هفته انجام دهید و همچنین با این کار به تحریک فعالیت گردش خون کمک می کنید.

معدن داران کیمیا دارای بیش از ۷ سال سابقه در فراوری٬ توزیع و فروش انواع پوکه معدنی قروه در سایز های مختلف می باشد. برای فروش سنگ پا، قیمت سنگ پا با ما در ارتباط باشید.

فواید مهم و کاربردی سنگ پا

بیشتر مردم از سنگ پابرای از بین بردن پوست های مرده، سفت و پینه کف پا استفاده می کنند، اما از سنگ پا می توان استفادهای دیگری کرد که در زیر به آن میپردازیم:

فواید سنگ پا برای تمیز کردن اجاق گاز و فر

بسیاری از زنان خانه دار تمیز کردن اجاق را بسیار کار سخت طاقت فرسایی میدونند، اما آنچه که برای ما کشف شده این است که سنگ پا این فرآیند را برای آنها تسهیل می کند، زیرا بهتر از اسکاج پاک کنندگی را انجام میدهد.  باید قبل از شروع کار سنگ پا را مرطوب کنید. حتی میتوان در هنگام استفاده از آن میتوان مواد پاک کننده شیمیایی به آن زد.

فواید سنگ پا برای تحریک رشد گیاه 

باغبانان یا کسانی که گیاه و گل پرورش میدهند، اهمیت خاک خوب را برای سلامتی گیاهان می دانند. زیرا افزودن سنگ پا به خاک باعث حفظ آب در آن می شود و همچنین به پایبندی به مواد غذایی اساسی که گیاه برای رشد به آن نیاز دارد کمک می کند. علاوه بر این، با قرار دادن قطعات کوچک سنگ پا در خاک، خواص تغذیه ای حیاتی را حفظ می کند، علاوه بر این که نوعی نرم کننده محسوب می شود.

فواید سنگ پا پاک کردن مو های زائد بدن

یکی از روش های طبیعی رفع موهای زائد استفاده از سنگ پا است. با انجام مراحل زیر می توان موهای ریز بدن را بدون احساس درد از بین برد:

 • ابتدا لایه برداری پوست با آب گرم و اسکراب تا زمانی که پوست مرده از بین برود و موها نرم شوند.
 • سنگ پا را به صورت دورانی روی موها بمالید و به آرامی فشار دهید تا موها از بین بروند.
 • پوست را با یک حوله سبک خشک کنید تا رطوبت آن حفظ شود.
 • این فرآیند بیش از یک بار در هفته برای رفع مو های زائد تکرار کنید

فواید سنگ پا مانیکور ناخن

در بین زنان معروف است که روغن زیتون یکی از مفیدترین عناصر طبیعی برای پوست بدن است، اما جایگزین مناسبی برای آن نیز وجود دارد که سنگ پا است، زیرا می توان از آن در حالت مرطوب استفاده کرد تا پوست سفت را نرم کند.
همچنین میتوان از آن برای خلاص شدن از شر پوست اضافی موجود در ناحیه اطراف ناخن استفاده کرد، اما باید از مرطوب کردن دست و سنگ و همچنین مرطوب کردن پوست پس از استفاده مطمئن شد.

سنگ پا

فواید سنگ پا برای لایه برداری پوست صورت

بسیاری از خانم ها پوست صورت را لایه برداری می کنند اما متاسفانه قسمت های باقی مانده از بدن نادیده گرفته می شود که باعث کدر شدن پوست می شود. برای لایه برداری بدن با استفاده از سنگ پا میتوان از موارد استفاده کرد: 

 •  پوست باید به سمت بالا در جهت قلب مالش داده شود، از پاها و ران ها شروع شود و تا شکم و بازوها ادامه یابد.
 • مالش پشت باید تا حد امکان در نظر گرفته شود و همچنین گردن.
 •  بعد از کف کردن بدن با لوسیون یا صابون مالیدن ملایم بدن بوسیله سنگ پا  و همچنین مالیدن به صورت دورانی به سمت بالا و سپس آبکشی به روش معمول.
 • اگر خانمی از پاشنه ترک خورده یا زبری رنج می برد، بهترین راه حل این است که با استفاده از سنگ پا در حین استحمام، پوست مرده پا رااز بین ببرید و بشرطی که پوست پا را بعد از این عمل با کرم ها و لوسیون های مرطوب کند.
 •  اگر پوست جلوی زانوها یا آرنج‌ها تیره یا پوسته پوسته هستند یا نسبت به سایر قسمت‌های بدن زبرتر به نظر میرسند، میتوان از سنگ پا استفاده کرد.

فواید سنگ پا برای از بین بردن موهای زیر پوستی

علت ظاهر شدن مو در زیر پوست و نقاط سیاه ناشی از آن می تواند به این دلیل باشد که وقتی موها تراشیده می شوند دوباره رشد می کنند، اما در زیر لایه زیرین پوست و نه در بالای آن، زیرا پوست مرده منجر به انسداد فولیکول های مو روی سطح پوست می شود. بنابراین مو ها اجباراً مجبور به رشد در زیر پوست می شوند. 

سطح متخلخل سنگ پا باعث پاک کردن تمام سلول های مرده موجود بر روی سطح پوستی میشوند که منافذ آن را مسدود کردند. اما قبل از این کار باید اطمینان حاصل کنید که پوست دارای حساسیت و هیچگونه مریضی نیست. پوست باید عاری از هرگونه عفونت و سوزش باشد. در هنگام استفاده از سنگ پا باید به آرامی از آن استفاده شود زیرا می تواند باعث خراشیدن لایه بالایی پوست شود. برای از بین بردن موهای زیر پوستی میتوانید از روش زیر استفاده کنید:

 • زیر دوش آب گرم چندین دقیقه بمانید
 • قسمتی که موها در زیر پوست رشد کرده اند را با حرکت آرام با سنگ پا مالش دهید.
 • سپس سلول های مرده پوست با آب بخوبی بشویید، سپس آن را خشک کنید و روی پوست کرم یا لوسیون مرطوب کننده بزنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر پوکه قروه، پوکه معدنی، قیمت پوکه معدنی، فروش پوکه معدنی با معدن داران کیمیا در ارتباط باشید.

یکی از روش های طبیعی رفع موهای زائد چیست؟

یکی از روش های طبیعی رفع موهای زائد استفاده از سنگ پا است برای اطلاعات بیشتر و نحوه استفاده ادامه مطلب فواید سنگ پا را دنبال کنید.

برای خلاص شدن از شر پوست اضافی موجود در ناحیه اطراف ناخن چکار کنیم؟

میتوان از سنگ پا برای خلاص شدن از شر پوست اضافی موجود در ناحیه اطراف ناخن استفاده کرد،… برای ادامه مطلب فواید سنگ پا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.