قیمت پوکه عدسی برای بلوک

دستگاه پوکه چیست؟ در ساخت سنگ بلوک از (پومیس) که نوعی سنگ آتشفشانی است استفاده می شود. درست مانند ماشین بلوک زنی، ویژگی اتوماسیون از نظر اصول کار در این دو دستگاه باهم مشترک است. در فرآیند فرآوری سنگ پوکه به یک عنصر ساختمانی سبک وزن، با ویژگی های منحصر به فرد خود موجب صرفه جویی در تولید با توجه به زمینه استفاده و هدف می شود.
دستگاه پوکه همچنین در معرض اثرات خورنده مواد خامی است که به طور مستقیم با آنها در هنگام پردازش سنگ پا در تعامل است. برای اطلاع از قیمت پوکه عدسی برای بلوک میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.
پوکه عدسی چیست؟
پوکه معدنی یک سنگ طبیعی است که در نتیجه واکنش های شیمیایی که در طی فعالیت های آتشفشانی به دنبال یکدیگر می آیند، به وجود می آید. دارای ساختار فوم متخلخل توخالی است. با این ویژگی ها، سنگ پوکه یک عایق طبیعی حرارت و صدا است.
سازگار با محیط زیست است و عمر طولانی دارد. واکنش غیر شیمیایی آن از تشکیل میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند که از نظر مسمومیت بی ضرر می شود. به دلیل ارزش بالایی که دارد در برابر زلزله و حوادث مختلف جوی مقاوم است. همچنین به طور طبیعی رطوبت را متعادل می کند. همه این ویژگی ها آن را به یکی از ترجیح داده شده ترین مواد اولیه در تولید عناصر سبک وزن تبدیل کرده است.
پوکه عدسی یک مفهوم ساختمانی نوآورانه برای ایجاد یک مصالح ساختمانی منحصر به فرد با خواص عایق عالی در ترکیب با سنگدانه سیمان است.
بلوک‌های سنگ پوکه با ریختن مخلوط سیمانی حاصل از پوکه در قالب‌هایی به ضخامت 18 تا 24 اینچ به دست می‌آیند. معمولاً برای افزایش عملکرد حرارتی بلوک ها با گچ مرغوب پوشانده می شود. بنابراین، بلوک های سنگ پوکه به عنوان یک مصالح ساختمانی، عایق صوتی برتر، عملکرد مقاومت در برابر آتش بالا و بسیار مقرون به صرفه هستند.
علاوه بر این، سنگ پوکه عدسی یکی از ساده ترین عناصر ساختمانی برای کار با آن است. این فرصت را برای به دست آوردن عبارات مختلف معماری با برآورده کردن انتظارات زیبایی شناختی در اشکال و اندازه های مختلف در ساختمان های مورد استفاده ارائه می دهد.
بلوک های بتنی مخلوط با سنگ پوکه نباید به جای بتن معمولی در کف ساختمان، دیوارهای حائل یا سایر مصارف عمومی استفاده شوند. در مقابل، با افزودن محتوای بتن مورد استفاده در حال حاضر، به تثبیت سیستم ساختمان کمک می کند تا بسیار عایق و مقرون به صرفه باشد.


بلوک سنگ عدسی پوکه

سنگ‌های عدسی پوکه معمولاً شکلی بسیار متخلخل از سنگ‌های آذرین زجاجیه هستند. در فوران های آتشفشانی، سنگ مذاب داخلی ابتدا در معرض چگالی گاز زیاد قرار می گیرد. . سپس به صورت ذرات سبک و اسفنجی از آتشفشان خارج می شود. این سنگ های سبک که با سرد شدن شروع به شکل گیری نهایی خود می کنند، به مرور زمان جمع می شوند و به عنوان یک مصالح ساختمانی ایده آل جای خود را در طبیعت می گیرند.


ویژگی های سنگ عدسی پوکه


سنگ پوکه عدسی به دلیل اینکه سنگ بسیار سبکی است، در آب فرو نمی رود. منافذ روی آن بسیار گرد شکل و معمولاً 65 میلی متر قطر دارند. اگر از آن به عنوان سنگدانه سیمان استفاده شود، محتوی آن با شن، ماسه و آب همراه است. بنابراین، ملات ساختمانی با کیفیت بالا به دست می آید. در ضمن اندازه های سنگ پوکه ای که باید برای مصالح ساختمانی خوب استفاده شود بین 1 تا 16 میلی متر است.
صرف نظر از این موضوع، اگر بخواهیم در مقاله ای کوتاه خواص سنگ پا را فهرست کنیم، به شرح زیر است:

خاصیت سنگ پا


• بسیار سبک است
• مقاومت بالایی دارد
• در برابر شرایط نامساعد جوی مقاوم است.
• سنگی است که به راحتی می توان روی آن کار کرد.
• عایق صدای خوبی است
• عایق حرارتی خوبی است
• دمای بین فضاهای داخلی و خارجی را متعادل می کند.

معایب پوکه عدسی


• مقاومت فشاری بتن پوکه در مقایسه با بتن حاوی سنگدانه های دیگر کمتر است.
• لبه ها و گوشه ها راحت تر از بتن خالص می شکنند.
• مقاومت کمی در برابر یخ زدگی در مواجهه با آب دارد


مزایای بلوک پوکه عدسی در ساخت و ساز
اول از همه، مزیت بزرگی در صرفه جویی در هزینه مواد ایجاد می کند. استفاده مستقیم از مواد حاوی پوکه در کاربردهای ساختمانی می تواند هزینه این مواد را در تقویت و قالب گیری به حداقل برساند. جدا از هزینه مصالح، هزینه های نیروی کار ماهر و همچنین نیازهای تعمیر و نگهداری یک سیستم ساختمانی پیچیده و شکننده باید در نظر گرفته شود.


درجه سختی بلوک پوکه عدسی


سنگدانه پوکه و مخلوط سیمان تولید شده مطابق با استانداردهای بین المللی را تا حدود 400 psi پردازش می کند. خمیر سیمان از 3/8 سنگدانه پوکه تهیه می شود.


وزن بتن بلوک پوکه خیس یا خشک


وزن معمولی (بسته به طرح مخلوط و مقدار پوکه مورد استفاده) بین 11 تا 22 کیلوگرم در متر مربع است. حداقل وزن بارگذاری بتن مخلوط پوکه نیز کمتر از سایر مصالح ساختمانی است. شرکت معدن داران کیمیا تولید کننده انواع پوکه معدنی ، سنگ پا، پوکه معدنی پومیس و… می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.