قیمت پوکه عدسی

زمانی که مهندسان رومی سنگدانه های پوکه و پوکه ریزدانه (پوزولان) را با سیمان آهکی هیدراته ترکیب کردند تا بتن سبک وزن و بادوام را بسازند، پوکه در تاریخ به عنوان یک ماده ارزشمند برای صنعت ساخت شاز ثبت شد.امروزه پوکه هنوز هم به عنوان یک پوزولان برتر نسبت به بتن فوق مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به طور گسترده در انواع فرآیندهای صنعتی و ساخت محصول های مختلف استفاده می شود. شرکت معدن داران یکی از شرکت های غربال کننده انواع پوکه برای ساخت ساز است. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید.

نقش پوکه معدنی در ساخت بتن های پیش ساخته


از پوکه معدنی برای ساخت بتن های ساختمانی از پیش ساخته استفاده میشود. از مزایای بتن پیش ساخته می توان به ساخت سریع، روش های کنترل کیفی اعمال شده در کارخانه، فرآیند پخت سریع، امکان جاسازی در لایه های عایق حرارتی اشاره کرد. با وجود مزایای ذکر شده برای استفاده از بتن پیش ساخته، محدودیت های زیر نیز وجود دارد که می توان به آنها اشاره کرد:


• نیاز به تجهیزات حمل و نقل سنگین
• حمل و نصب قطعات بتنی و هزینه بالای آن
• وزن زیاد قطعات بتنی پیش ساخته


عیب اصلی بتن پیش ساخته اضافه وزن قطعات است. بنابراین همواره تلاش برای کاهش وزن مخصوص بتن سازه ای و پیش ساخته و استفاده از بتن سبک می باشد.

برخی از انواع بتن سبک با توجه به روش تولید عبارتند از:


• استفاده از سنگدانه های سبک و متخلخل همانند پوکه معدنی که منجر به تولید بتن سبک می شود
• ایجاد سوراخ های بزرگ در بتن که می تواند انواع مختلفی با نام های بتن اسفنجی، بتن متخلخل و بتن گازی داشته باشد.
• حذف سنگدانه های ریز برای ایجاد سوراخ های زیادی در بتن که بتن بدون سنگدانه های ریز شناخته می شود.


بتن سبک با توجه به کاربرد آن نیز به سه دسته تقسیم می شود:


بتن سازه ای سبک، بتن سبک مورد استفاده در کارهای ساختمانی و بتن سبک مورد استفاده در جداکننده و اجزای پارتیشن پیش ساخته
در اجزای بتن پیش ساخته زمان عمل آوری بتن مهم است و کوتاه شدن زمان دسترسی برای رسیدن به مقاومت مورد انتظار باعث افزایش تولید قطعات پیش ساخته می شود. از این رو روش های مختلفی برای دستیابی به این هدف اجرا می شود. یکی از این روش ها که می توان به آن اشاره کرد حمام بخار یا اتوکلاو است. اعمال شرایط محیطی سرعت واکنش هیدراتاسیون سیمان را افزایش می دهد

قیمت پوکه عدسی
قیمت پوکه عدسی09189809253

تاریخچه کاربرد بتن سبک پوکه معدنی


به طور کلی بتن حاوی سنگدانه های سبک ماده جدیدی محسوب نمی شود. چون این نوع بتن سبک در اوایل امپراتوری روم درست شد. نمونه هایی مانند آمفی تئاتر کولوسئوم و برخی از قسمت های معبد پانتئون از موادی ساخته شده است که می توان آنها را به عنوان بتن سبک طبقه بندی کرد.
توسعه سنگدانه های سبک به وجود مواد اولیه در هر منطقه بستگی دارد. در طول جنگ جهانی دوم، حدود 104 کشتی در آمریکا از بتن سبک وزن ساخته شدند. ظرفیت آنها 3 تا 140000 تن بود. اجرای موفقیت آمیز آنها باعث توسعه کاربرد بتن سازه ای سبک در ساختمان ها و پل ها می شود


مهمترین عوامل را برای انتخاب بتن سبک سنگدانه پوکه معدنی به شرح زیر میباشد


برای کاهش بار مرده، انعطاف پذیری در طراحی، صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز و دوام طولانی مدت قابل توجه. همچنین در اروپا، این استدلال در انتخاب این نوع بتن بسیار مهم است. در آلمان، نروژ، هلند کاربردهای موفق متعددی از بتن سبک برای ساخت پل های با دهانه های بلند وجود دارد.
فعالیت های فراساحلی در صنعت نفت فرصت مناسبی برای معرفی بتن سبک حاوی پوکه معدنی برای ساخت سکو می باشد. در سال 1950 بسیاری از سکوهای کوچک و ساده که بخش‌هایی از آن‌ها از بتن در آب‌های کم عمق ساحلی خلیج مکزیک نصب شده بود، ساخته شد. در سال 1980 دو سکوی اکتشاف نفت که قسمت هایی از آنها از بتن سبک حاوی پوکه معدنی ساخته شده بود در آب های یخ زده بوفور استفاده شد. مهمترین پیشرفت در این زمینه استفاده از این بتن برای ساخت چهار سکو در دریای شمال بود.
بتن سنگدانه سبک در ساخت پوسته قسمت شناور سکوی نفتی هیبرنیا استفاده شد. سازه های این نوع سکوهای بتنی از LWAC ویژه قوی با چگالی نرمال اصلاح شده (MND) ساخته شده است. بتن MND برای کاهش وزن و برای کاربردهای خاص ساخته شده است. این نوع بتن دارای مقاومت 75 مگاپاسکال و چگالی 2250 کیلوگرم در متر مکعب می باشد. 
امروزه استفاده از سنگدانه های سبک همانند پوکه معدنی تنها به دو نوع ساخته شده از خاکستر (Lytag) و (Pellite) کاهش یافته است. بتن حاوی پوکه معدنی در گذشته به طور گسترده مورد استفاده قرار میگرفت. به خصوص در کف ساختمان های اداری و همچنین سازه های دریایی و استادیوم های ورزشی نیز استفاده می شود. اخیراً استفاده از بتن حاوی پوکه معدنی خیلی کم توجه قرار می گیرد، اولاً به دلیل هزینه بیشتر، اطلاعات ناکافی از خواص بتن سبک و در نهایت کاهش هزینه احتمالی در آینده به دلیل کاهش وزن و خواص حرارتی .

قیمت پوکه عدسی
قیمت پوکه عدسی09189809253


کاربرد بتن با پوکه برای استفاده در ساختمان های مسکونی توسعه یافته است که دارای ظرفیت عایق حرارتی خوب و کارایی خوب است. کاربرد بتن سازه ای سبک در حال توسعه است. این امر مستلزم بهبود کیفیت و زمینه قانونی است.
در طول سال های 1960 و 1973، حدود 15 پل با دهانه های بلند با استفاده از بتن حاوی پوکه معدنی در هلند ساخته شد. محاسبات اقتصادی حدود پنج تا ده درصد صرفه جویی به دلیل بار مرده و کاهش اندازه فونداسیون را نشان می دهد. استفاده از این بتن در قطعات پیش ساخته در حال افزایش است. از منظر اقتصادی، همه کاربردهای بتن سبک حاوی پوکه معدنی جذاب هستند، حتی اگر هزینه این ماده تا حدودی بیشتر باشد، اما در نهایت هزینه کل ساختمان کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.