قیمت پوکه معدنی بادامی

پوکه معدنی بادامی برای به دست آوردن بلوک بتنی پوکه تولید می شود که برای عایق حرارتی و صوتی در صنعت ساختمان استفاده می شود. ماده اولیه آن پوکه معدنی بادامی می باشد. پوکه ماده ای است که در نتیجه آتشفشان ایجاد می شود. ساختاری کریستالی، اسفنجی و متخلخل دارد. این ماده در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی مقاوم است. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی بادامی و خرید پوکه معدنی بادامی میتوانید با معدن داران تماس بگیرید.
مواد اولیه مورد استفاده برای تولید پوکه معدنی بادامی در مناطق مرکزی و غربی کشورمان استخراج می شود. پوکه معدنی استخراج شده در غرب و مرکز ایرن از انطباق بالایی با استانداردهای جهانی برخوردار است.

نحوه تولید پوکه معدنی بادامی


پوکه معدنی بادامی یک نوع ماده آتشفشانی اسفنج مانند، منفصل، توخالی و مبتنی بر سیلیکات است. از این سنگ برای عایق حرارت و صدا استفاده می شود. به خاطر داشتن همین ویژگی های خوب و به دلیل مزیت آن از نظر وزن توده، در سالهای اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. با توجه به تکنیک های به کار رفته در مرحله تولید، به دلیل ساختار مستحکم به عنوان یک ماده ایمن به حساب می آید.

پوکه معدنی وساخت و ساز


اولین استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز به دوره روم برمی گردد. مشاهده می شود که از این ماده در گنبد ایاصوفیه نیز استفاده شده است. در بسیاری از نقاط جهان به ویژه در کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا، سوئد، آمریکا و ژاپن از پوکه معدنی بادامی استفاده می شود. انواع مختلف پوکه معدنی به منظور ایجاد عایق صوتی و حرارتی بیش از یک قرن است که با داشتن خاصیت های همچون عایق خوبی بودن، سبکی و مقاومت در برابر زلزله مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت پوکه معدنی بادامی
قیمت پوکه معدنی بادامی

مزایای بلوک پوکه معدنی بادامی


بلوک‌های بتنی پوکه معدنی بادامی که امروزه در بسیاری از بخش‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مزایای زیادی دارند. ساختار بادوام و طول عمر سازه های ساخته شده از سنگ پوکه، دلیل ترجیح آن به سایر مصالح ساختمانی است.


“سبکی”


یکی از مهمترین مزایای پوکه معدنی بادامی سبک بودن آن است. وزن آن تقریباً نصف بتن ساخته شده از شن و ماسه است. این یک ماده بسیار مهم برای کاهش بار زیاد با توجه به فولادی است که در ساخت سازه استفاده می شود.


“عایق بودن”


به دلیل رسانایی حرارتی کم، اتلاف گرما را به حداقل می رساند. علاوه بر این، ایجاد رطوبت در قسمت های سقف و دیوار مورد استفاده تقریبا غیرممکن است. از نظر هزینه به سایر مصالح ساختمانی، ترجیح داده می شود زیرا نسبت به سایر مواد عایق ارزان تر است.


“مقاومت در برابر سوختن”


مقاومت پوکه معدنی بادامی در برابر آتش بالاتر از بتن است. به دلیل ساختار غیر قابل اشتعال، دوام آن حتی در آتش شدید نیز بالاست.
این ماده ای است که به راحتی می توانید عملیات برش، سوراخ کاری و میخکوبی را بر روی آن انجام دهید. به همین دلیل در سازه های ساختمانی بیشتر از این ماده استفاده می شود.


“مقاومت در برابر شرایط جوی”


تحت تأثیر دمای پایین و دمای بالا قرار نمی گیرد. بنابراین مقاومت آن در شرایط جوی سخت یکی از مزایای آن است. به دلیل دوام بالاتر آن نسبت به بتن، استفاده از آن در مناطق حادثه دیده بیشتر است.

قیمت پوکه معدنی بادامی


پوکه معدنی از نظر شکل و حجم دارای انواع مختلفی است و هر کدام دارای کاربردهای مختلفی میباشند. قیمت پوکه معدنی بادامی نیز ممکن است با توجه به این ویژگی ها متفاوت باشد. برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی بادامی می توانید با گروه معدن داران تماس بگیرید.

قیمت پوکه معدنی بادامی
قیمت پوکه معدنی بادامی

دستگاه پوکه معدنی بادامی


دستگاهی است که به طور ویژه برای تولید پوکه معدنی بادامی استفاده می شود. می توان از آن برای ساخت بلوک هایی با ویژگی ها و اندازه های مختلف با تغییر قالب های مختلف استفاده کرد. انواع مختلف دستگاهای تولید پوکه معدنی بادامی عبارتند از


● دستگاه پوکه تمام اتوماتیک
● دستگاه پوکه نیمه اتوماتیک
● دستگاه پوکه دستی


دستگاه پوکه تمام اتوماتیک


● عدم نیاز به دخالت نیروی انسانی
● بصورت خودکار تمام کارها رو انجا میدهد از جمله میکسر
●خیلی سریع و در مدت زمان کوتاهی پوکه معدنی بادامی را تولید می کند
● به دلیل پالت اتوماتیک، حمل و نقل محصولات را بصورت اتوماتیک انجام میدهد


دستگاه پوکه نیمه اتوماتیک


● به وسیله اپراتور تولید پوکه معدنی را انجام می دهد
● مناسب برای تاسیسات تولید پوکه
● به نیروی انسانی کمی نیاز دارد
● ماشین مناسبی برای تولید متوسط پوکه معدنی بادامی است.


دستگاه تولید پوکه معدنی بادامی دستی


● به طور متوسط روزانه 1000-1500 بریکت پوکه تولید می کند.
● تمامی فرآیندهای موجود در دستگاه توسط نیروی انسانی انجام می شود.
● به لطف ساختار کوچک آن به راحتی قابل حمل است.
● با برق 220 وات کار می کند

انواع پوکه معدنی و کاربردهای آن چیست؟

پوکه معدنی حاصل فعالیت های آتشفشانی بوده که همراه با این فعالیت گدازه هایی از درون آن به بیرون پرت می شود. این گدازه ها سریع سرد شده و به پوکه های معدنی تبدیل می شوند. درون این سنگ ها سوراخ سوراخ بوده و دلیل آن خروج گازهای درون آن می باشد. این سنگ ها سبک بوده ولی از استحکام بالایی برخوردار است. این پوک ها معمولا به رنگ زرد و یا خاکستری مایل به سفید می باشد.

کاربرد ساختمانی پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی در بخش‌های مختلف ساختمانی به کار گرفته می‌شود و با توجه به خصوصیات ذاتی آن می‌تواند بسیاری از مشکلات ساخت و ساز را مرتفع سازد.  در بررسی یک پوکه می‌توان به چند خصوصیت بارز آن اشاره کرد که تخلخل زیاد، وزن سبک، عایق بودن در برابر حرارت، و جلوگیری از نفوذ رطوبت به بخش‌های زیر چشمگیر هستند. ایجاد هر کدام از این خصوصیات در ساختمان ممکن است برای پیمانکار و سازنده هزینه‌های زیادی داشته باشد.

قیمت پوکه معدنی در تهران

قیمت پوکه معدنی در تهران: استان تهران یکی از استانهایی است که خریدار محصولات معادن تولید پوکه معدنی قروه میباشد.در مورد قیمت پوکه معدنی این نکته هم نیاز به ذکر است که انواع مختلف پوکه معدنی بدلیل تفاوت داشتن در سایز و وزن آنها یعنی سبک یا سنگین بودن آنها باهم دیگر متفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.