سنگ پوکه ای برای آب نما

سنگ پوکه‌ای یکی دیگر از انواع بسیار متنوع پوکه معدنی است که از آن برای ساخت آب‌نما و در زیبایی سازی مکان‌های مختلف استفاده می‌شود. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که استفاده و کاربرد پوکه معدنی به کارهایی مانند ساخت و ساز و یا کشاورزی محدود می‌شود. این در حالی است که پوکه‌های موجود در ایران از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و این تنوع امکان استفاده از آنها در حوزه‌های مختلف را فراهم آورده است. یکی از این موارد بسیار مهم آبنما است که با استفاده از سنگ پوکه‌ای و سنگ‌های بسیار بزرگ انجام می‌شود.

اگر در سطح شهر قدم زده باشید یا به تالارهای بزرگ مهمانی و یا حتی رستوران‌های سنتی سری زده باشید، به احتمال زیاد با آب‌نماهای بسیار متنوعی مواجه خواهید شد که از نحوه ساخت آنها متعجب می‌شوید. در واقع زمانی که به استفاده از سنگ پوکه‌ای در این آبنما ها توجه می‌کنید، می‌بینید که حوزه استفاده از پوکه معدنی بسیار وسیع‌تر از تصور معمولی بوده و می‌توان از آن برای پروژه‌های دیگری نیز استفاده کرد.

مجموعه معدن داران کیمیا مجری مستقیم و بدون واسطه فروش سنگ پا در سراسر ایران می باشد. جهت اطلاع از قیمت سنگ پا با مشاورین ما در تماس باشید.

در این مطلب قصد داریم به معرفی سنگ پوکه‌ای بپردازیم و نقش آن در استفاده برای آب‌نما را معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید!

سنگ پوکه‌ای آب نما

سنگ پوکه‌ای را باید یک مدل ویژه از پوکه معدنی نامید که اندازه آن از حالت‌های معمولی موجود در بازار بزرگ‌تر است و از آن برای اهداف خاصی استفاده می‌شود. اندازه بزرگتر این سنگ ها باعث شده است که حفره‌های ایجاد شده در آنها نیز بزرگتر بوده و امکان ایجاد خلاقیت بیشتری برای طراحان دکوراسیون فراهم آید. اگرچه شرکت‌های تولید پوکه معدنی می‌توانند از این مورد استفاده کرده و ضمن شکستن سنگ پوکه‌ای آن را به صورت مدل های دیگری مانند عدسی، نخودی، بادامی و یا حتی گردوی عرضه کنند.

اما امروزه شرایطی فراهم شده است که برخی از طراحان ساختمانی از سنگ پوکه‌ای برای آب‌نما استفاده می‌کنند که در جاهای مختلفی کاربرد دارد. نمونه بارز و چشمگیر این آب‌نماها را می‌توان در پارک‌های شهرها دید که برای ایجاد آبشارهای مصنوعی و آبنماهای موزیکال استفاده می‌شود. البته استفاده از سنگ پوکه‌ای فقط به همین مورد محدود نشده و از آنها برای طراحی تالارهای پذیرایی و سالن‌های غذاخوری نیز استفاده می‌شود.

سنگ پوکه ای برای آب نما
سنگ پوکه ای برای آب نما

چرا سنگ پوکه ای برای ساخت آب نما مناسب است؟

استفاده از سنگ پوکه برای ساخت آب‌نما به ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص پوکه معدنی برمی‌گردد. پوکه معدنی از وزن بسیار پایینی برخوردار است و به همین دلیل ایجاد یک آب‌نما نمی‌تواند وضعیت چندان بالایی تولید کند و حتی اگر در طبقه‌های فوقانی یک ساختمان نیز یک آب‌نما ایجاد شود، فشار چندانی به سازه وارد نمی‌شود. این وضعیت همچنین به طراحان کمک می‌کند که با زحمت کمتری الگوهای مختلف و متنوعی برای خود ایجاد کنند.

اما یکی دیگر از ویژگی‌هایی که استفاده از سنگ پوکه‌ای را مناسب می‌کند این است که در آن‌ها حفره‌ها و خلل و فرج بسیاری دیده می شود و کمک می‌کند که از آنها به عنوان منابع ایجاد زیبایی استفاده کرد. به عنوان مثال، یک طراح می‌تواند از این حفره‌ها برای قرار دادن لامپ و نورپردازی استفاده کند. از سوی دیگر با رنگ‌آمیزی کردن این حفره‌ها زمینه ایجاد طرح‌های متنوعی را فراهم کنند.

آیا پوکه معدنی قروه برای ساخت آب‌نما مناسب است؟

پاسخ این سؤال مثبت است؛ همانطور که در بخش قبلی عنوان شود، برای ساخت یک آب‌نما به ویژگی‌هایی مانند وزن پایین، استحکام بالا و تخلخل زیاد نیاز هست. با توجه به اینکه پوکه قروه همه این ویژگی‌ها را به صورت همزمان دارد و امکان تولید سنگ های پوکه ای با اندازه مختلف را به شرکت‌ها می‌دهند، بنابراین می‌توانند پوکه معدنی قروه برای ساخت آب‌نما های بزرگ و کوچک استفاده کرد.

برای اطلاع از قیمت پوکه معدنی قروه و همچنین نحوه خرید سنگ پوکه‌ای با معدن داران کیمیا در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.