پوکه معدنی عباس آباد

پوکه معدنی عباس آباد

پوکه های معدنی از جمله سنگ هایی است که شاید بسیاری از افراد با آن برخورد کرده اند بدون این که بدانند این سنگ ها چه ارزش و کارایی دارند. این سنگ ها در اصلاح علمی با نام پومیس یا پامیس شناخته می شوند. در پوکه معدنی عباس آباد مقادیر بسیاری مواد معدنی از جمله آلومینیوم، آهن، منیزیم، سدیم و کلسیم وجود دارد که کیفیت و ارزش این سنگ ها را افزایش می دهد.

نحوه تشکیل پوکه معدنی عباس آباد

وجود حرارت بالا در زیر زمین باعث ذوب شدن سنگ ها و ایجاد ماگما می شود. این ماگماها در کنار داشتن مواد معدنی، دارای مقادیر بسیاری گازهایی همچون دی اکسید گوگرد، بخار آب و دی اسید کربن می باشند. با توجه به پایین بودن چگالی این سنگ ها، به سمت بالا آمده و در دهانه آتشفشان تجمع می کنند.

با فعالیت آتشفشان این سنگ ها از دهانه به بیرون پرتاب می گردد و به محض رسیدن به سطح زمین سرد شده و گازهای محبوس شده در این سنگ ها خارج می شوند. محل خروج این گازها به صورت حفره خود را نشان می دهند. این سوراخ ها حالتی اسفنجی را به سنگ های معدنی می بخشد که تاثیر بسیاری بر روی کیفیت این محصول دارد.

مجموعه معدن داران کیمیا مرجع فروش پوکه معدنی و پوکه معدنی قروه و پوکه قروه می باشد. در صورت تمایل به خرید و استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا تماس بگیرید.

پوکه معدنی بندرعباس
پوکه معدنی بندرعباس

ویژگی های پوکه معدنی عباس آباد

 • این پوکه ها وزن پایینی دارند و استفاده از آن در ساختمان بار اضافی را وارد نخواهد کرد. 
 • از این پوکه می توان به عنوان بهترین عایق طبیعی در برابر صوت و حرارت استفاده کرد.
 • پوکه معدنی عباس آباد در برابر فشارهای بیرونی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.
 • مقاوم بودن این پوکه ها و عایق بودن آن در برابر رطوبت نیز از دیگر ویژگی های برجسته این محصول است. 
 • ضد حشرات و ضد موریانه بودن پوکه ها نیز بسیار جالب توجه است.


انواع پوکه معدنی

پوکه های معدنی بر اساس شکل ظاهری و قابلیت هایی که دارند در دسته های مختلف پوکه های عدسی، بادامی، فندقی، ماسه ای و پوکه سیاه قرار می گیرند. در هنگام خرید پوکه های معدنی باید به کیفیت این محصول توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین نوع پوکه ها بر روی قیمت این محصول نیز تاثیر می گذارد. جهت استعلام قیمت انواع پوکه معدنی عباس آباد و سفارش بهترین پوکه از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با معدن داران کیمیا تماس بگیرید.

مجموعه معدن داران کیمیا قابلیت فروش سنگ پا را با مناسب ترین قیمت دارد جهت اطلاع از قیمت سنگ پا با مجموعه معدن داران کیمیا تماس بگیرید.


کاربرد پوکه معدنی عباس آباد

 • پوکه های معدنی در ساختمان سازی خصوصا ساخت برج ها برای کاهش بار اضافی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • پوکه های معدنی حاوی مقادیر بسیاری املاح معدنی هستند. بنابراین می توان از این محصول به عنوان کود استفاده کرد. 
 • از طرفی پوکه ها به خوبی آب را در خود نگه می دارند و از این رو در مناطق کم آب کاربرد بسیاری دارند.
 • تحمل بالای پوکه معدنی عباس آباد در برابر حرارت استفاده از آن را در کوره ها افزایش داده است.
 • از پوکه های معدنی می توان برای شیب بندی و کفسازی نیز استفاده کرد. 
 • استفاده از پوکه های معدنی برای کاهش آلودگی و املاح آب نیز رواج بسیاری دارد.
 • فروش اینترنتی پوکه معدنی یکی از مقالات مرتبط با این مقاله می باشد که می توانید این مقاله مفید را نیز مطالعه کنید. از همراهی شما متشکریم.

پوکه معدنی عباس آباد چیست؟

این سنگ ها در اصلاح علمی با نام پومیس یا پامیس شناخته می شوند. در پوکه معدنی عباس آباد مقادیر بسیاری مواد معدنی از جمله آلومینیوم، آهن، منیزیم، سدیم و کلسیم وجود دارد که کیفیت و ارزش این سنگ ها را افزایش می دهد.

پوکه های معدنی حاوی چه مقادیری می باشد؟

پوکه های معدنی حاوی مقادیر بسیاری املاح معدنی هستند. بنابراین می توان از این محصول به عنوان کود استفاده کرد. که در ادامه این مقاله از سایت معدن داران کیمیا با سایر کاربردهای پوکه معدنی آشنا می شویم. 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.