پوکه معدنی چگونه تشکیل می شود

سنگ پوکه یا پوکه معدنی یک سنگ آتشفشانی سبک، متخلخل و زجاجیه است که با حفره‌های ناشی از باقی ماندن برخی حباب‌های گاز در طول سخت شدن آن در اثر فوران آتشفشانی پر شده است و به عنوان یک ماده ساینده استفاده می‌شود و در بسیاری از رنگ‌ها استفاده می‌شود. پوکه معدنی یک سنگ آتشفشانی است که به صورت کف پر از حباب و گاز داغ تشکیل می شود.

خیلی سریع خنک می شود و حباب هایی به صورت منافذ بر روی سنگ باقی می گذارد. منافذ زیادی بر روی پوکه وجود دارد که سنگ پوکه را چنان سبک می کند که روی آب شناور می شود. بیشتر منافذ بسیار کوچک هستند و به یکدیگر متصل نیستند، بنابراین هیچ نفت، آب یا گازی نمی تواند از این سنگ عبور کند. پوکه معدنی بسیار سخت و غیر قابل شکننده است. سنگ پوکه در حمام یافت می‌شود، جایی که افراد از آن برای پاک کردن کثیفی های موجود در پاشنه پا یا پوست استفاده می‌کنند. هنگامی که سنگ پا به صورت پودر در می آید، برای تمیز کردن مواد صنعتی نیز استفاده می شود.

نحوه تشکیل شدن پوکه معدنی

پوکه، که به عنوان پومیسیت نامیده می‌شود. سنگی آذرینی است که از یک وزیکول بسیار ناهموار با ابسیدین تشکیل شده است که ممکن است حاوی کریستال باشد یا نباشد. معمولاً رنگ آن روشن است. اسکوریا سنگ آذرین وزیکولی دیگری است که به دلیل داشتن وزیکول‌های بزرگ‌تر، دیواره‌های وزیکولی ضخیم‌تر و تیره‌تر و متراکم‌تر بودن با پوکه تفاوت دارد.

مجموعه معدن داران کیمیا مرکز فروش پوکه معدنی می باشد. برای خرید انواع پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید.

پوکه زمانی ایجاد می شود که سنگ های بسیار داغ و بسیار فشرده از یک آتشفشان به بیرون پرتاب می شوند. تشکیل کف غیر معمول پوکه به دلیل سرد شدن سریع و افت فشار سریع همزمان رخ می دهد. کاهش فشار با کاهش گازهای محلول (شامل آب و CO 2 ) که در گدازه حل می شوند، حباب هایی ایجاد می کند که باعث می شود گازها به سرعت حل شوند (مانند حباب های CO 2 که هنگام باز کردن یک نوشابه ظاهر می شوند). خنک سازی و رفع فشار همزمان حباب های ماتریس را منجمد می کند . فوران های آتشفشانی زیر آب به سرعت سرد می شوند و حجم زیاد پوکه تولید شده می تواند خطری را برای کشتی های باری ایجاد کند.

استفاده از پوکه معدنی برای تصفیه و نگهداری آب

پوکه به دلیل ساختار داخلی متخلخل که دارد می تواند به عنوان یک روش فیلتراسیون بسیار خوب عمل کند. برخی از مزایای پوکه به عنوان محیط تصفیه، تأثیر آن در حذف ذرات، انبساط کم بستر فیلتراسیون و هزینه نسبتاً پایین نگهداری یا تعویض پوکه است. غیر سمی و بی اثر بودن به معنای حل شدن و تغییر طعم هر مایعی است که فیلتر می کند.

برای استعلام قیمت پوکه معدنی با مجموعه معدن داران کیمیا در ارتباط باشید. مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی می باشد.

این ماده معدنی همچنین در تمیز کردن مواد بیولوژیکی (مانند سولفید هیدروژن ، مرکاپتان ها و سایر مواد آلی فرار) از فاضلاب کاملاً موثر است. کیفیت پوکه ، تولید ، پردازش و حمل و نقل آن تأثیر زیادی در کیفیت فیلترهای نهایی دارد. اگر قصد ساخت فیلتر پوکه دارید، حتماً قبل از آن مواد را کاملاً بشویید.
مخلوط کردن پوکه و خاک می تواند به افزایش توانایی های طبیعی تصفیه آب آن کمک کند و این روش در پروژه های اکولوژیکی کم اثر برای جلوگیری از آلودگی و رواناب از ورود آن به رودخانه ها ، دریاچه ها یا سطح آب استفاده شده است.

سنگ پوکه همچنین می تواند به عنوان بستر مورد استفاده قرار گیرد و یا با خاک برای گیاهان مخلوط شود زیرا هنگام آبیاری گیاهان می تواند رطوبت را ذخیره کرده و با خشک شدن خاک به تدریج آزاد کند. علاوه بر این ، خاصیت متخلخل آن باعث می شود گردش آب و گاز در خاک بهبود یابد و گیاهان به راحتی به مواد مغذی مورد نیاز دسترسی پیدا کنند – این امر خصوصاً در خاکهای فشرده با مقدار زیادی رس یا برای هیدروپونیک بسیار مهم است. در زمین های گلف با وجود ترافیک سنگینی که بر روی آنها وجود دارد، اغلب از سنگ پوکه برای حفظ پوشش چمن و شکل منظره آن استفاده می کنند.

در صورت نیاز به خرید انواع پوکه معدنی قروه با مجموعه معدن داران کیمیا در تماس باشید. مجموعه معدن داران کیمیا ارائه دهنده انواع پوکه معدنی با قیمت مناسب می باشد.

پوکه معدنی به عنوان جاذب شیمیایی و مکانیکی

ساختار پوکه بگونه ای است که آن را در جذب مایعات بسیار خوب عمل می کند، مانند یک اسفنج معدنی. با پردازش کافی، این توانایی کاملاً چشمگیر افزایش می یابد. بدین ترتیب، پوکه در طیف وسیعی از کارها که نیاز به جذب مایعات دارد مانند میعانات نفتی / شیمیایی بکار گرفته میشود. یکی از کاربردهای بسیار مفید این ماده معدنی، کاهش قدرت و تخریبی بمب است. انفجارها از طریق امواج ضربه ای که دارای سرعت زیادی است باعث تخریب اجسام یا سازه ها زیاد می شوند. برای اینکه از خود در برابر انفجار محافظت کنید، باید دور بایستید.

همانطور که قبلاً گفتیم، پوکه کاملاً سخت است و ساختار داخلی آن بسیار پیچیده است. شکستن و له شدن این ساختار به یک بلوک فشرده نیاز دارد، انرژی زیادی را می گیرد، زیرا منافذ داخل سنگ به ترتیب فشرده می شوند (یعنی انفجار نیاز به تغییر شکل پوکه در کل حجم آن را دارد). استفاده از آن در سنگرها و پناهگاهای جنگی برای جلوگیری از آسیب ناشی از انفجارهای بسیار کارآمد است.

پوکه قروه را از مجموعه معدن داران کیمیا با کیفیت بالا تهیه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مجموعه معدن داران کیمیا در ارتباط باشید.

نحوه تشکیل پوکه معدنی
پوکه معدنی چگونه تشکیل می شود

کاربرد پوکه معدنی در ساخت رنگ، لاستیک، بتن

وقتی به عنوان پرکننده در رنگ ها مخلوط می شود، پوکه به آنها کمک می کند تا با گذشت زمان رنگ بهتری داشته باشند، مقاومت بیشتری در برابر آنها ایجاد می کند و باعث مقاومت در برابر از بین رفتن، لک دار شدن میشود. همچنین می توان در ساخت لاستیک بکار گرفته شود. لاستیک های تقویت شده با پوکه عملکرد بهتری در هنگام هوای سرد یخی و برفی دارند، زیرا مواد به افزایش اصطکاک کمک می کند.

شرکت معدن داران کیمیا مرکز فروش سنگ پا در کشور می باشد. برای خرید انواع سنگ پا با مجموعه معدن داران کیمیا در ارتباط باشید. جهت استعلام قیمت سنگ پا با مجموعه معدن داران کیمیا تماس بگیرید. نحوه استخراج پوکه معدنی یکی از مقالات سایت معدن داران کیمیا می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

به همین دلیل در چرخ های ساینده لاستیکی نیز مفید است. پاک کن های مدادی از این ماده ساخته شده اند زیرا این ماده معدنی به حذف گرافیت از کاغذ کمک می کند. سرانجام بتن دانه ای پوکه، که از زمان رومیان باستان مورد استفاده قرار گرفته است، تقریبا همان خصوصیات مکانیکی بتن معمولی را دارد اما با کاهش وزن تا یک سوم (بسته به ترکیب آن دارد). با این وجود بتن های پوکه در مقایسه با بتن معمولی از ویژگی های گرمایی ، صوتی و الاستیکی خوبی برخوردار هستند.

پوکه معدنی چگونه تشکیل می شود؟

در این مقاله از سایت معدن داران کیمیا به بررسی نحوه تشکیل پوکه معدنی به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

کاربرد پوکه معدنی در ساخت رنگ چیست؟

وقتی به عنوان پرکننده در رنگ ها مخلوط می شود، پوکه معدنی به آنها کمک می کند تا با گذشت زمان رنگ بهتری داشته باشند. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.