پوکه معدنی یا پومیست چیست و با کاربردهای آن بیشتر آشنا شویم پارت اول

پوکه معدنی یا پومیس

پوکه معدنی نوعی سنگ آتشفشانی اکستروژن است که هنگامی که گدازه هایی با مقدار بسیار زیاد آب و گازها از یک آتشفشان تخلیه می شود، تولید می شود. با فرار حباب های گازی، گدازه یخ میزنند. هنگامی که این گدازه خنک و سفت می شود نتیجه آن مواد سنگی بسیار سبک و پر از حباب های ریز گاز است. معمولاً از جنس نور سبک است و نشان می دهد که این سنگ آتشفشانی دارای مقداری سیلیس و مقدارکمی آهن و منیزیم است.

کابردهای متنوع پوکه معدنی

امروزه ما در خانه هایمان گلدانهایی داریم که باعث تهویه هوای اتاق و خانه میشوند. خاک گلدان بستگی به نوع استفاده آن متفاوت است. هر نوع خاک گلدان به طور خاص با مواد مختلف تشکیل می شود که آیا نیاز به خاک هوادهی بهتر یا حفظ آب است یا خیر.
پوکه معدنی یکی از عناصری است که به عنوان ماده اصلاح خاک مورد استفاده قرار می گیرد. پومیس چیست و استفاده از پوکه در خاک برای گیاهان چه کاری انجام می دهد؟

پوکه معدنی یا پومیست چیست و با کاربردهای آن بیشتر آشنا شویم پارت اول

پوکه معدنی چیست؟

پوکه سنگهای جذابی هستند که از زمین گرم شده به وجود می آیند می شود. این بدان معنی است که پوکه یک سنگ آتشفشانی سبک است که از آن میتوان برای اصطلاح خاک استفاده کرد. پوکه معدنی برای استفاده با کاکتوس ها و سایر گیاهانی که به زهکشی عالی و گردش هوا نیاز دارند، ایده آل است .
به علاوه، تخلخل پوسته پوکه معدنی باعث می شود خاک تهویه عالی داشه باشد و در ضمن ساختار خاک بهتر از پرلیت باشد. پوکه معدنی دارای pH خنثی است. پوکه مزایای بسیاری برای رشد گیاهان دارد. با افزایش جذب آب در خاک های شنی باعث کاهش رواناب و لقاح آب می شوند.
همچنین رطوبت اضافی را جذب می کند تا ریشه ها پوسیده نشوند. علاوه بر این ، پوکه هوادهی را بهبود می بخشد و رشد میکوریزا را تحریک می کند . پومیس با گذشت زمان مانند سایر اصلاحات خاک تجزیه و جمع و جور نمی شود ، به این معنی که به حفظ ساختار خاک کمک می کند. همچنین برای ادامه سلامتی خاک ، خاک های رس را به مرور زمان از دست می دهد.

پوکه معدنی یک محصول ارگانیک غیر فرآوری شده است که تجزیه نمی شود و از بین نمی رود. استفاده از پومیس به عنوان اصلاحی خاک برای بهبود زهکشی گیاهان بدین صورت است که 25٪ پوکه را با 25٪ خاک باغ ، 25٪ کمپوست و 25٪ شن دانه بزرگ مخلوط کنید.
از پومیس می توانید برای جذب آب باران که در اطراف گیاهان جمع می شود استفاده شود. در اطراف گیاه با تونل های عمودی یک گودال ایجاد کنید. تونل یا چاله باید حداقل یک پا (30 سانتی متر) از پایه گیاه فاصله داشته باشد. پوکه نیز می تواند به روش های دیگر استفاده شود. یک لایه از پوکه باعث جذب روغن ، گریس و سایر مایعات سمی شود. پس از جذب مایعات ، آن را جارو بریزید و آن را به شیوه ای سازگار با محیط زیست دفع کنید.

از پوکه برای ساختن مصالح ساختمانی سبک مانند بلوک بتونی و بتن استفاده می شود. از پودر پوکه معدنی استخراج شده در مواد ساینده (برای ساخت وسائل بهداشتی، پاک کننده های صنعتی ، پاک کننده های لاستیکی ، شلوار جین با سنگ تراشی و غیره) از جاذب ها (گلدان های خاک ، بستر حیوانات خانگی و غیره) و معماری (عایق کاری ، بام ، محوطه سازی و غیره) استفاده می شود.

نحوه استفاده از سنگ پا

بیشتر ما از سنگ پا برای از بین بردن پوست سخت و کالوس ها از پاهای خود استفاده می کنیم، اما آیا می دانید که استفاده های بیشتری برای سنگ پا وجود دارد؟ این سنگ کوچک چند کاره می تواند به تمیز کردن منزل ، تقویت گیاهان و … کمک کند.

شرکت معدن داران کیمیا دارای چندین سال تجربه در تولید و فروش پوکه معدنی و سنگ پا آماده ارائه انواع سنگ معدنی، پوکه معدنی، سنگ پا آماده همکاری با شرکت های خصوصی و دولتی ساخت ساز میباشد. پوکه معدنی قروه، پوکه قروه ، پوکه معدنی

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.